...

... Zdroj: Profimedia.cz

Svatba v Praze nabízí nespočet možností. Prohlédněte si nejkrásnější místa, kde se vdát v Praze

Naše hlavní město je plné romantických zákoutí i unikátních míst, kde můžete uspořádat obřad i hostinu. Svatbu zde můžete prožít jak v krásných historických kulisách, tak i v intimním zákoutí pražských zahrad nebo parků. Čím dál populárnější jsou také svatby v industriálních prostorách. Jaká místa patří k nejkrásnějším? Tady jsou naše tipy. 

Tradiční svatba v Praze

Civilní nebo nekatolický obřad

Mezi oblíbená obřadní místa patří samozřejmě Staroměstská radnice, Pavilon Grébovka, Vrtbovská zahrada, Martinický palác nebo Trojský zámeček, kde se konají obřady v pátek.

Svatbu můžete uspořádat také v proslulých pražských parcích, například ve Stromovce, na Letné s přilehlým Letenským zámečkem, který můžete využít na hostinu, popřípadě v Průhonickém parku. Kromě Vrtbovské zahrady jsou k uspořádání obřadu oblíbené také Zahrady pod Pražským hradem nebo Ledeburská zahrada.

Katolický obřad

V Praze je řada krásných kostelů, kde můžete uspořádat církevní obřad, podmínkou je, že jste oba svobodní (nikoli rozvedení), oba pokřtěni, ideálně oba katolíci a také že s knězem absolvujete přípravu na manželství. Pak jsou vám otevřeny brány nejkrásnějších pražských kostelů, jako jsou kostel sv. Mikuláše na Malé Straně, chrám sv. Víta, Břevnovský klášter, bazilika sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, kostel svatého Ignáce z Loyoly, kostel svaté Ludmily na Vinohradech (zde však preferují páry, které přísluší k jejich farnosti) a řady dalších.

At the end of their wedding, our couple took us to their favourite rooftop where they used to chill and watch the Prague Castle during their date. These moments <3

Příspěvek sdílený Wedding Photographer Oregon (@lukaskoryntaphotography),Čec 26, 2016 v 11:37 PDT

Vše na jednom místě

Velmi populární je uspořádat svatbu na zámku, kde zpravidla můžete mít obřad i hostinu. K nejpopulárnějším pražským zámečkům patří hotel Chateau St. Havel v Krči, Chvalský zámeks přilehlou restaurací Sezóna a hotelem Chvalská Tvrz v Horních Počernicích nebo zámecký areál Ctěnice s hotelem a restauracíThe Granary ve Kbelích.

Další možností jsou hotely, kde můžete následně i přespat. Praha samozřejmě nabízí hodně luxusní varianty, jako jsou například malostranský hotel Augustine, hotel Boscolo Prague, Mandarin Oriental Prague, hotel Aria, hotel Kempinski, Pachtův palác, kde najdete restauraci Amade a apartmány Mamaison Suite, nebo hotel The Grand Mark v Hybernské.

Hostina

Obřad máte vyřešený, ale kde uspořádat hostinu? K oblíbeným místům v Praze patří například designový restaurant Soho, luxusní Villa Richter, populární Letenský zámeček, romantická restaurace Santini Garden nebo Žofín Garden na Slovanském ostrově (tohle místo je skvělé i pro děti, jelikož je k dispozici vnitřní i venkovní dětský koutek).

Míst v Praze, kde se dá uspořádat svatba, je samozřejmě nespočet. Pokud toužíte po méně tradičním místě, počítejte s tím, že budete platit speciální provozní poplatek.

Netradiční svatba v Praze

Obřad v botanické zahradě

Krásná místa pro obřad nabízí pražská botanická zahrada. Letos jsou to kaple sv. Kláry, terasa pod kaplí sv. Kláry, Bambusová louka a terasa u vodopádu ve skleníku Fata Morgana. Civilní obřady zde probíhají v pátek, církevní v sobotu.

Svatba v muzeu

Zajímavé prostory k uspořádání obřadu nabízí také Národní muzeum, ať už jsou to unikátní prostory bývalého barokního kostela sv. Máří Magdaleny, kde nyní sídlí České muzeum hudby, nádvoří Náprstkova muzea, Muzeum Antonína Dvořáka nebo Národopisné muzeum (Musaion).

Anebo je libo obřad v Zrcadlové kapli v komplexu Národní knihovny?

Svatby na řece

Populární jsou také svatby na parnících, které kotví na Vltavě. Spolehlivou variantou je v tomto případě Green Yacht Hotel, krásnou loď Bohemia Rhapsody si můžete pronajmout od Prague Boats. Pokud netrváte na výletní plavbě a centru města, můžete prožít svatbu v modřanské restauraci Port62, která se nachází ve zrekonstruované lodi Josef Božek.

Industriální prostory

Pokud hledáte spíše industriální prostory, můžete svatbu vystrojit v Bubenči ve Staré čistírně odpadních vod, která své prostory pronajímá i pro tyto účely. Svatbu ale můžete uspořádat i v Nákladovém nádraží Žižkov.

Anezka & Magnus. Find their love story on my blog. Link is you know where. ❤

Příspěvek sdílený Eli K. (@eluch),Led 29, 2017 v 8:30 PST

Agentura Meat Space pro změnu nabízí zajímavé prostory karlínské Hauch Gallery, holešovického Doxu nebo veslařského klubu Slavia Praha nebo Bastionu u Božích muk s nádherným výhledem na Vyšehrad.

Svatba v okolí Prahy

Také v okolí Prahy se nachází místa jako stvořená pro pohádkovou svatbu. Perfektní zázemí nabízí například čím dál oblíbenější Yard Resort v Předboji, který nabízí nejen krásné venkovní prostory, ale i restauraci a ubytování (až 64 lůžek).

Střední svatbu (až 80 hostů) pojme také nově zrekonstruovaný rodinný hotel Dvůr Hoffmeister ve Velkých Číčovicích. V Malých Číčovicích se pro změnu nachází okouzlující Penzion V Polích. A na Kokořínsku najdete neméně malebný Homutův statek.

Doporučujeme

Načíst další články