...

... Zdroj: František Gebr

Velké finále: Kdo získal titul Restart roku 2020

Půlroční projekt Restart s Dietou 2020 je za námi. Letošní příběhy našich soutěžících byly plné emocí, energie, odhodlání a motivace. Známe vítězky jednotlivých kategorií i majitelku titulu Restart roku 2020. Jak to všechno dopadlo a jaké bylo slavnostní předávání?

Projekt časopisu Dieta Restart s Dietou pro rok 2020 je u konce. Začal v lednu a skončil slavnostním odpolednem v červnu. Byl stejně jako loňský ročník hlavně o příbězích, emocích, inspiraci, životních změnách a radosti z pohybu nebo vaření zdravého jídla.

Od března do května jste se mohli na stránkách Diety a na webu www.restartsdietou.cz seznámit s celkem patnácti semifinalistkami této soutěže. Schválně říkáme s patnácti, protože semifinalistka v kategorii PROMĚNA Lucie Vídeňská těsně předtím, než vyšlo květnové číslo, ze soutěže odstoupila.

Na konci května jsme poznali devět finalistek, se kterými proběhlo velké focení a z nichž odborná porota složená ze členů naší redakce, loňské vítězky Restartu a patronů vybrala výherkyně jednotlivých kategorií FIT, FOOD a PROMĚNA a také nositelku titulu Restart roku.

Patroni, kteří motivují

V každé kategorii měly soutěžící možnost potkat se se svými patrony v rámci jednodenního soustředění. V únoru jsme stihli setkání FIT kategorie s patrony Ivou Pazderkovou a Václavem Krejčíkem, kde si soutěžící vyzkoušely tvrdý trénink pod vedením Ivina trenéra Jakuba Prchala a pak zklidnění s Václavem Krejčíkem v Energy studiu.

Video placeholde

Těsně na přelomu února a března pak soutěžící z kategorie FOOD vařily v Národním zemědělském muzeu pod dohledem patrona Radka Davida v kuchyni, kde trénuje na své závody náš český tým. Poslední soustředění, které se mělo konat v jednom krásném hotelu v centru Prahy s patronkou Vlastinou Svátkovou, bylo bohužel vzhledem k celosvětové situaci zrušeno.

Když jde o medaile

Všech devět finalistek si ale užilo společné focení na střeše Hotelu Golf v Praze-Motole. Výsledek jste měli možnost vidět v minulém čísle Diety. Na stejném místě jako závěrečné focení se konalo také slavnostní vyhlašování výsledků soutěže. Okolo poledne se sešla odborná porota složená ze zástupců redakce a patronů, aby společně s loňskou nositelkou titulu Restart roku, Kamilou Ščurikovou, vybrala vítězky.

A zatímco u jednotlivých kategorií se názory lišily a v některých případech pak při rozhodování právem veta zasáhli předsedové poroty, u celkové vítězky bylo jednomyslně jasno. Na pódiu Hotelu Golf všechny přítomné přivítal moderátor Petr Říbal. A pak se vedle něj postupně střídali jednotliví patroni, kteří dokázali, že jsou to osoby na svém místě. Iva Pazderková se právě připravuje na soutěž Bikini Body, a tak o cvičení, tréninkovém plánu a zdravém životním stylu ví opravdu hodně. A ví, jak to bolí, když se to s pohybem přežene.

Radek David zase soutěžící naučil, že vařit zdravě se dá jednoduše a chutně, ale důležité jsou ty pravé a kvalitní suroviny. Vlastina Svátková má za sebou zajímavé životní zkušenosti, a hlavně spolupráci s Centrem Anabell, které se zabývá poradenstvím pro všechny, kteří trpí poruchami příjmu potravy.

Tři, dva, jedna a vítězkou se stává…

Slavnostní fanfáry sice nezazněly, ale jednotlivé vítězky byly stejně vyhlášeny s bouřlivým potleskem. A všechny finalistky se shodly, že je jedno, kdo skončil na jakém místě. Důležité je totiž to, že jejich vítězstvím je zdravý životní styl a životní restart. A to je vlastně nejdůležitější v naší soutěži, ale i v životě. Na závěr všechny účastnice, a hlavně vítězky dostaly úžasné dárky v hodnotě více než 200 tisíc korun. Na majitelku titulu Restart roku pak čekal nádherný pobyt v Dolomitech v luxusním designovém 4* hotelu.

A na konec

Důležité je také poděkovat těm, kteří s námi do tohoto projektu šli, a to jsou partneři Restartu s Dietou, jimiž letos jsou: Nivea, Wilkinson, Bohušovická mlékárna, Podravka, Aurio, Kombe, Gold Gollagen, Infinit Maximus, Česká Miss, Ondrášovka, Garmin, Philips a Bonfanti Design Hotel.

Jak to letos dopadlo?

Titul Restart roku 2020 získala Terezie Němcová.

Kategorie FIT:

1. Monika Urbančíková

2. Barbora Svatá

3. Petra Běhalová

Kategorie FOOD:

1. Terezie Němcová

2. Renata Durdincová

3. Eliška Bodišová

Kategorie PROMĚNA:

1. Nikola Gráfová

2. Petra Lukešová

3. Michaela Fridrichová