Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Zařaďte do svého jídelníčku reishi

Je všeobecně známé, že se některé houby pěstují jako potravina. Většinou se také ví, že nejsou pouze kořením, ale mají svou výživovou hodnotu. Méně známo však je, že mnohé houby mají příznivý vliv na lidské zdraví a že se pěstují výhradně pro své zdraví prospěšné účinky.

REISHI (Ganoderma lucidum) patří v pestrosti obsahu zdraví prospěšných látek mezi houby na první místo, proto se také nazývá královnou mezi všemi houbami. Český název této lesklé červeno-oranžové houby je „Lesklokorka lesklá“. V Asii je používána již přes 4 000 let. V Číně byla obdařena různými vznešenými synonymy jako „zázračná houba“ či „šťastná bylina“ nebo „rostlina s duchovní silou“, symbolizující zároveň bohatství, dobré zdraví, dlouhověkost a dokonce nesmrtelnost.

S touto houbou se můžeme vzácně setkat i v našich listnatých lesích u pařezů listnatých stromů, zejména dubů a habrů. Její plodnice vyrůstají z báze starých pařezů, mají vějířovitý až ledvinovitý tvar. Klobouček o průměru až 30 centimetrů má žlutou barvu, která se s dobou mění skrze hnědočervenou až do purpurově černé. Smaženici si z ní ale neuděláte, patří mezi chorošovité houby, které jsou tvrdé a tedy nevhodné pro běžné vaření.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Proč bychom ji měli užívat?

Reishi obsahuje látky, které příznivě působí na náš kardiovaskulární systém, je tedy ideální pro všechny, kteří chtějí podpořit zdraví srdce a cév. Umí toho však mnohem více, pomůže podporovat přirozenou obranyschopnost organismu, což se zvláště na podzim a na jaře hodí každému z nás.

Jak si vybrat kvalitní reishi?

Na trhu najdete velké množství doplňků stravy, tinktur či čajů z této skvělé houby. V záplavě je někdy těžké se orientovat, proto doporučujeme vybírat plodnice, které jsou v bio kvalitě. Certifikát o bio kvalitě získávají pouze suroviny, u kterých jsou splněny veškeré přísné požadavky na pěstování. Přehlížet byste neměli ani složení. Obecně u potravin a potravinových doplňků platí čím kratší složení, tím lepší. Ve složení by také měl být uveden obsah deklarovaných betaglukanů – což jsou velmi významné látky, které reishi obsahuje.

Vyzkoušejte REISHI BIO od značky TEREZIA

Věříme, že vám česká značka TEREZIA není neznámá. Pod touto značkou můžete najít již více než 60 produktů, které vhodně kombinují zdraví prospěšné houby a rostliny, o kterých jste možná ani neslyšeli. Paní majitelka Ing. Terézia Svátová věří v sílu přírody a stále ji nepřestává fascinovat její rozmanitost a bohatství. Všechny doplňky stravy jsou proto vyráběny na přírodní bázi bez použití konzervačních látek, a některé jako například TEREZIA Reishi BIO obsahují suroviny výhradně v bio kvalitě.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz