Westlogic s.r.o.

Westlogic s.r.o.

Udělejte si čas i na sebe. Stane se z vás lepší žena

Stres spojený s nároky na dnešní ženu je opravdu veliký. Je náročné plnit všechny povinnosti v zaměstnání i v osobním životě. Má vůbec moderní žena čas sama na sebe? Měla by si ho udělat! Řekneme vám, proč a jak byste měla relaxovat. Třeba u malování diamanty.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Proč odpočívat a relaxovat?

Tradiční role ženy ve společnosti se dávno změnila. Kromě domácnosti a výchovy dětí musí žena zvládnout i běžné zaměstnání. Odpočinek a relaxace jsou naprosto nezbytné pro konstantní vysoký výkon. Nikdo, dokonce ani stroj, nedokáže běžet bez přestávky a dobití energie.

Odpočinek nerovná se spánek

Existují lidé, kteří fungují jak mrkací panenka – jak se dostanou do vodorovné polohy, zavřou oči a do pár vteřin spí. Ti si klidně mohou naplánovat, že si „dají dvacet“ i přes den. Tedy dvacet minut spánku, které stačí na regeneraci sil a příval další energie do práce.

Komu to ale nejde, pro toho nemá smysl se nervózně převalovat a přemlouvat se k usnutí. Naštěstí mozek se dá zregenerovat i jinak a unaveným svalům stačí jen chvilku vypnout a relaxovat. Vyjděte třeba na chvíli ven a stoupněte si bosou nohou na trávník, dejte si kávu nebo čaj a soustřeďte se jen na pití horkého nápoje, případně zkuste malou meditaci.

Skvělý způsob relaxace je tvůrčí a umělecká činnost. Zpívejte, tančete, hrajte na nějaký hudební nástroj nebo si jen něco namalujte. V poslední době zaplavila svět technika zvaná diamantové malování. Pomocí ní dokážete vytvořit zářivý obraz malými barevnými a blýskavými „diamanty“ jako pravý umělec.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Diamantové malování – skvělá relaxace

Diamantové malování neboli diamond painting se podobá malování podle čísel, a připomíná i vyšívání křížkovým stehem. Plátno s obrázkem se rozdělí do mřížkového vzoru, kdy každé políčko v mřížce je označeno nějakým kódem. Na tyto plošky se kladou malé diamanty se stejným označením.

A jak začít s diamantovým malováním? Snadno. Najděte nějaký e-shop s nabídkou sad diamantových obrazů. My jsme vybrali web české jedničky na trhu – www.diamantove-malovani.cz. Můžete nakupovat i ve slovenském, případně polském jazyce na adresách www.diamantove-malovanie.sk a www.diamentowe-malowanie.pl.

Vyberte sadu s námětem, který je vám blízký. Na výběr je opravdu mnoho témat – obrázky zvířat, známých filmových postav a mnoho dalších.

Do tvůrčí práce můžete zapojit i své děti. Pořiďte jim nějaký obrázek s lákavým námětem, který si po dokončení mohou pověsit ve svém pokojíku, a vy si třeba zkuste o něco náročnější variantu. Nejen, že se zbavíte stresu, ale získáte i to nejcennější. Krásnou společnou vzpomínku a příjemně strávený čas s blízkými. Zároveň vás nebudou rušit myšlenky, co asi dělají děti, zatímco vy odpočíváte u tvůrčí činnosti.

Na diamantovém malování je skvělé to, že nepotřebujete absolutně nic jiného než kompletní  zakoupenou sadu. Jedničkou na trhu je největší evropský výrobce diamantových pláten, společnost Diamondi. Jejich nabídku najdete na www.diamantove-malovani.cz.

Poté, co si vyberete z nabídky více než 3000 pláten to své, očekávejte zásilku, která bude obsahovat:

·        plátno s předtištěným vzorem a samolepicí vrstvou

·        krycí folii, aby lepidlo nevyschlo

·        barevné diamanty v potřebných barvách a dostatečném množství

·        podnos na diamanty, se kterými zrovna malujete

·        pinzetu pro drobné korekce diamantů na plátně

·        stručný návod, jak pracovat

·        vytištěný obrázek, jak by měl vypadat po dokončení

Není vůbec potřeba něco dalšího dokupovat. Máte pěkně „všechno v jednom“.

Samotné malování je tedy snadné – naberete správný kamínek pomocí aplikačního pera a pak jej položíte na správné místo na plátně. To opakujete, dokud není obrázek hotový. Nicméně teprve praxí zjistíte, jak tento jednoduchý postup ještě vylepšit. Nebo si přečtete našich 7 rad a ušetříte si čas.

Buďte v pohodě

Westlogic s.r.o.
Westlogic s.r.o.

Jedno moudro praví: „Má-li problém řešení, není třeba si dělat starosti. Nemá-li ho, starosti nepomohou.“ Snadno se to řekne, hůř udělá. Zejména ženy mají tendenci řešit všechno hned a připravovat se na problémy, které ani nemusí nastat. Je ale opravdu dobré naučit se soustředit na současnost, umět dobře odpočívat a zkrátka si užít přítomného okamžiku.

Dopřejte si tedy kvalitní spánek, chvíle pohody, relaxujte a třeba i malujte pomocí diamantů.