Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Plesová sezóna je v plném proudu

Plesová sezóna je tady a s ní přichází potřeba najít si vhodný outfit pro každou příležitost. Výběr outfitu může být náročný, ale s trochou přípravy a nápaditosti lze najít perfektní kombinaci, která bude vypadat stylově a elegantně. Nabízíme vám několik tipů na vhodný outfit pro plesovou sezónu.

Sjednocení outfitu

Jako první krok byste měli naplánovat váš celkový outfit, od bot po šaty, kabelku šperky a například i líčení a účes. Je vhodné všechno barevně sladit, aby váš outfit nepůsobil přehnaně. Šaty by měly být dlouhé a elegantní. Večerní róbu dokonale podtrhnou například zlaté náušnice, protože jsou velmi vkusné a hodí se na tento typ příležitostí. Ostatní doplňky jako je kabelka či boty by měly mít neutrální barvu, aby se jednotlivé části doplňovaly.

 

Šaty udávají tón celému outfitu

Důležitým krokem k dokonalému outfitu pro plesovou sezónu je vybrat si vhodné šaty. Pokud se jedná o formální ples, můžete zvolit dlouhou večerní róbu. Pokud je ples méně formální, můžete si vybrat elegantní a kratší šaty nebo kombinaci sukně a blůzy. Barva šatů poté udává sjednocení ostatních doplňků, proto vybírejte barvu, kterou máte rádi s ohledem na doplňky, které máte již v šatníku. Pokud si šaty kupujete, buďte velmi opatrní na to, abyste je mohli využít i příští plesovou sezónu, proto se zkuste vyvarovat různým módním hitům, které by byly další sezonu out.

 

Boty a pohodlí především

Boty jsou důležitým prvkem celého outfitu. Pokud se rozhodnete pro dlouhou večerní róbu, zvolte elegantní boty na podpatku. Pokud si vyberete méně formální šaty, můžete zvolit nízké boty na klínku. Důležité je, aby boty nebyly příliš vysoké, aby vám umožnily tancovat a pohybovat se pohodlně. A abyste byli ještě ve větším pohodlí, lze si do bot koupit pěnové či gelové vložky, které přinesou pohodlí pro vaše nohy a sníží výskyt otlaků.

 

Vhodné doplňky

Doplňky jsou dalším důležitým prvkem vašeho outfitu. Pokud máte jednoduché šaty, můžete je doplnit výrazným náhrdelníkem, náramkem nebo třpytivými náušnicemi. Pokud máte více ozdobné oblečení, zvolte jednodušší doplňky bez kamínků, výrazných barev apod. Důležité je, aby doplňky ladily s vaším outfitem a nebyly příliš výrazné a nezanikl tak půvab vašich šatů.

 

Líčení

Aby byl váš outfit kompletní, měli byste věnovat pozornost také svému vzhledu a líčení. Zvolte účes, který se bude hodit k vašemu outfitu, a věnujte pozornost líčení, které by mělo být dostatečně výrazné, ale přesto elegantní. Existuje líčení, které je určené pro plesovou sezónu, například oční stíny či lesk na rty se třpytkami. Svůj účes můžete ozdobit šperkem, který by měl být ve stejné barvě jako barva vašich šperků, například zlaté náušnice by měly být doplněny zlatou ozdobou apod.