Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Jak zjistíte, že vaše tělo potřebuje detox?

Zvýšená únava, nechuť k jakékoliv aktivitě, úbytek energie nebo pocit neustálého nafouknutí a těžkosti? To zní jako čas na detoxikaci. Dalším důvodem k naléhavé detoxikaci může být neklidný a nekvalitní spánek nebo snížení imunity, které může vést k neestetickým kožním problémům, bolestem hlavy, tvorbě oparů nebo alergií. Všechny tyto příznaky jasně naznačují, že vaše tělo potřebuje očistu.

S příchodem zimy ubývá pohybu a náš jídelníček se začíná proměňovat. Přibývá tučných či sladkých jídel, které přispívají ke vzniku agresivních volných radikálů při metabolických reakcích našeho těla. I zimní vzduch nese více škodlivých látek než ve slunečných obdobích. Za takových podmínek se raději zahřejeme doma u televize než pravidelným pohybem. Bolesti hlavy a jiné neduhy pak zaháníme pomocí léků, které přinesou krátkodobou úlevu, ale dlouhodobou zátěž pro naše nenahraditelné detoxikační orgány - střeva, ledviny a játra. Pokud nedokáží fungovat naplno, může docházet k překyselení tkání a zánětům. Proto bychom měli tyto orgány povzbudit, a tím se vyvarovat vážným chorobám.

O detoxikaci byste měli vážně uvažovat v návaznosti na předchozí prodělání různých infekčních onemocnění, jakým může být například Covid. Každé takové onemocnění je pro náš imunitní systém a organismus velice zatěžující a nese s sebou zdlouhavý proces likvidace zbytků virů, odumřelých imunitních buněk a bakterií v našem těle.

A jak tedy účinně detoxikovat? Nejlépe nám v tom pomůžou dvě přírodní složky, a to silymarin a kurkumin.

Silymarin, extrakt ostropestřce mariánského, účinně chrání a regeneruje játra – náš nenahraditelný detoxikační orgán. Díky této složce dokáží naše játra lépe stabilizovat buněčné membrány, produkovat nepostradatelné bílkoviny, žluč a ukládat vitamíny. Silymarin dále stabilizuje metabolismus tuků, cukrů i bílkovin a pomáhá odstraňovat toxiny z krve. Dále působí protivirově. Přispívá odolnosti vůči toxickým látkám a onemocnění jater a různým druhům rakoviny.

MOVit Energy s.r.o.
MOVit Energy s.r.o. | Zdroj: Profimedia.cz

Kurkumin, extrakt z oddenku kurkumy, je rozpustný v tucích, a proto kombinace s extraktem z černého pepře s obsahem piperinu zvýší vstřebatelnost až o 2000 %. Mezi vlastnosti kurkuminu patří antioxidační a protizánětlivé účinky. Skvěle působí na kardiovaskulární systém, podporuje cévy a srdečního zdraví. Stovky studií nám ukazují, že kurkumin vzbuzuje naděje pro léčbu nebo alespoň prevenci mnoha nemocí. Kurkumin se také dokáže podílet na léčbě neurodegenerativních nemocí, jako je například Alzheimerova nebo Parkinsonova nemoc.

MOVit Energy s.r.o.
MOVit Energy s.r.o. | Zdroj: Profimedia.cz

Máte-li zájem o účinnou a pohodlnou detoxikaci, vsaďte na MOVit Mega Detox Ostropestřec + Kurkumin FORTE, 60 kapslí – prémiový doplněk stravy obsahující všechny výše zmíněné účinné látky, tedy ostropestřec mariánský, kurkumin a černý pepŕ v 1 kapsli. 

Více informací o produktu na www.megadetox.cz nebo www.movitenergy.cz

MOVit Energy s.r.o.
MOVit Energy s.r.o. | Zdroj: Profimedia.cz