Zkušenosti Madeleine Albright, které pomohou ženám věřit si!

Pochybujete, že něco nedokážete? Inspirujte se tou, která dokázala ženu přesunout z kuchyně do prostředí, kde ženské slovo nemělo velkou váhu. Stala se historicky první ženou v úřadu ministryně zahraničních věcí USA. Byla vyznamenána nejvyšším civilním vyznamenáním ve Spojených státech amerických Prezidentskou medailí svobody. Žena, která se narodila u nás na Smíchově, kdy ještě netušila, že se stane člověkem, který bude řídit svět.

Dokázala významně ovlivnit běh světa. Podařilo se jí změnit pohled mužů politiků na ženy političky a hrála také významnou roli při zapojení států východní Evropy do NATO. Nevyhnuly se jí ale ani kontroverzní kroky, za které je dodnes některými vnímána negativně. Svých pozic rozhodně nedosáhla nějakou náhodou, ale tvrdou prací a to, co dokázala a jakým přitom zůstala člověkem, je nevídané a obdivuhodné.

Madeleine Albright coby ambasadorka UN

Pár motivačních slov od Madeleine

„Miluji být ženou a nebyla jsem jednou z těch žen, které profesně rostly tím, že nosily pánské oblečení nebo se snažily vypadat mužsky. Milovala jsem na sobě světlé barvy a to, kdo jsem. Žena.”

„Ženy nemohou dělat všechno najednou, musíme pochopit, že milníky v našem životě přichází v segmentech.”

„Život je ponurý, a my nemusíme být zamračené po celou dobu.”

„Řekla jsem to mnohokrát, že se zdá, že je ve světě dostatek prostoru pro průměrné muže, ale ne pro průměrné ženy, a opravdu musíme pracovat velmi, velmi těžce.”

„Myslím, že ženy jsou opravdu dobré na to, aby vytvářely přátelství a nejsou dobré na síti. Muži jsou dobří na vytváření sítí a ne na tvorbu přátelství. To je hrubé zevšeobecnění, ale myslím, že to platí v mnoha ohledech.”

„Takže lidé mluví o revoluci. Jak revoluční by bylo mít ženu za prezidenta?”

Podívejte se na ostatní ženy, které hýbou světem.