Může mít láska s kolegou šanci na úspěch?

13. prosince 2016 • 14:00
Láska v práci
Láska v práci • Foto: shutterstock

Na zemi je více než sedm miliard lidí, přesto je skoro mytické potkat toho pravého. Máme si lásku odpírat jen proto, že se usadila zrovna ve vedlejší kanceláři? Proč by to, co je v domě, nemělo být pro mě?

Zamilovat se do kolegy z vedlejší kanceláře (nebo vedlejší kóje, pokud trpíte, tedy pracujete v open space) je to nejzábavnější, co se vám může stát. Tedy pokud máte smysl pro humor, chováte lásku k dobrodružství, jste ráda středem pozornosti a těší vás, že se stanete oblíbeným tématem drbů. V opačném případě si najděte chlapce kdekoli jinde.

První, co vám reálně hrozí, jsou totiž drby

A upřímně řečeno, neznám nikoho, kdo by je měl rád, respektive znám spoustu lidí, pro které je drbání rozkoší srovnatelnou s pojídáním nutelly polévkovou lžící, ale neznám moc těch, kteří by byli rádi centrem drbů. Protože, co si budeme povídat, nedrbe se o vás proto, že jste fascinující, úspěšná, nádherná, máte božská ňadra nebo nekonečně dlouhé nohy. Drbe se o vašich vlastnostech, které raději sama tajíte. Situace, kdy „něco“ tajíte a všichni to vědí, vám nebudou po chuti nikdy.

A povězte mi, jak to budete snášet ve chvíli, kdy se budete potácet ve feromonálně-hormonálním omámení? Dobře. Ale jen chvíli. Čerstvý vztah, ať vznikl víceméně omylem díky nezměrnému množství alkoholu krátce po druhé ranní na firemním večírku, nebo jste se do sebe zamilovali nad čevapčiči v podnikové jídelně, si chcete hýčkat. Užívat si ho. Šetřit si ho pro sebe. Aspoň do chvíle, kdy se rozhodnete jej zveřejnit a projít tím šíleným kolečkem seznamování s matkami, přítelkyněmi, kolegyněmi a tak dál.

A to nemluvím o tom, že drbny se nejčastěji nepletou. Neomylně poznají, kdy se dva lidé takhle kouzelným způsobem promění, tedy za předpokladu, že je láska vzájemná. Z tohoto ohledu je láska na pracovišti krajně nevhodná. Jenže, poručíte srdci?

Najít lásku, když trávíte v práci veškerý čas, bývá hodně těžké. Najít lásku, když trávíte v práci veškerý čas, bývá hodně těžké. Autor: pixabay

Můj čas

Mnoho dalších důvodů hovoří proti tomu, abychom při výběru partnera sáhly do vedlejší místnosti. Jenže fakta hovoří jasně. Osm hodin denně spíte, nebo byste aspoň měly. Dvě hodiny strávíte na cestě do zaměstnání, za nákupem, na oběd. Minimálně osm hodin, ale spíš víc, strávíte na pracovišti. Zbývá vám šest hodin denně na to, abyste potkaly toho pravého. Jenže v těch šesti hodinách taky musíte vařit, najíst se nebo odpočívat. Logicky je pak pracovní doba tím časem, v němž během dne probíhá nejvíce lidských interakcí, ale uznávám, že najít životní lásku ve frontě u kasy v Bille je možné taky. Zřejmě.

To v práci přicházíte do kontaktu s největším množstvím lidí. Sedíte na prezentacích, kde vás snadno někdo okouzlí svou výřečností. Nebo okouzlíte vy jeho schopností bryskně reagovat či vidět problematické body. Možná ho taky okouzlíte jen tím, jak umně si přehazujete vlasy z pravého na levé rameno, případně on vás tím, že na sebe ráno nalil parfém Terre D´Hermes, který je omluvenkou pro podlehnutí jakéhokoli druhu. Chci tím říct, že ačkoli je provozování vztahů na pracovišti krajně nebezpečné, je nalezení partnera tamtéž nejlogičtější. Není už moc míst, kde byste byla upravená, připravená, ve střehu. A kde byste hlavně byla tak často.

Celý článek najdete na portále E15.

Autor: Helena Málková
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy