Kateřina Hemerle

Kateřina Hemerle Zdroj: archiv Moje psychologie

Květinový byznys: Práci v diplomacii vyměnila za e-shop s květinami

Vystudovala mezinárodní vztahy a evropská studia, brzy ale zjistila, že diplomacie pro ni nebude to pravé. Svůj byznys Florea vymyslela a rozjela během mateřské, nyní je z něj jeden z nejúspěšnějších a největších e-shopů na květiny. Jaké to je změnit absolutně profesi a pustit se do podnikání, nám prozradila aktivní, usměvavá a plná energie Kateřina Hemerle.

Jako u každé změny, nic nejde ze začátku hladce. Hlavně nic nevzdávej, opakovala jsem si stále dokola. V podnikání je nejdůležitější výdrž. Vždycky nastanou krizové okamžiky, ale člověk to musí brát jako překážkový běh. Nevzdávat to. Vidět cíl a za ním jít. To mi psychicky pomáhá: vidím překážky a vím, že je musím zdolat. Problémy si většinou řeším spíše uvnitř a sama, ale partnerství je pro mě velmi důležité. Můj muž je mi oporou a podílí se i na chodu našeho e-shopu. Doplňujeme se, pomáháme si ve firmách, navíc máme malého syna, takže musíme být s to zastoupit jeden druhého i v tomto ohledu.

Darujte kytici. Udělá velkou radost!
Darujte kytici. Udělá velkou radost! | Zdroj: Florea.cz

Projekt na mateřskou

Měla jsem zánět trojklaného nervu. Ti, kdo to znají, vědí, jaké je to utrpení. Tehdy jsem poznala, že v mém životě je něco špatně. V té době jsem byla schopná sedět v kanceláři 24 hodin denně. Byla jsem workoholik, vyhovovalo mi to, ale zároveň jsem cítila, že to není úplně dobře. Tři roky jsme se s manželem pokoušeli o dítě, a nešlo to. Pochopila jsem, že potřebuji zvolnit a dělat něco, co mě bude nejen bavit, ale i naplňovat. Pracovala jsem s manželem v jeho velkoobchodu s květinami, a protože jsem vždycky chtěla pracovat s koncovým zákazníkem, vymyslela jsem si e-shop. Původní idea byla rozjet jen malý obchod, pak se nám to ale poněkud rozrostlo.

Call centrum v pokoji

Jsem zvyklá hodně pracovat, stejně to má i můj muž. Když jsem ale půl roku po narození syna spouštěla e-shop, uvědomovala jsem si, že je důležité vyvážit péči o něj a zároveň o firmu. A protože se nám začalo dařit, najednou už nestačila jen jedna operátorka, potřebovali jsme čtyři. Já jsem ale s malým synem nikam nemohla (bydlíme relativně na samotě a hlídání jsem neměla), tak jsem udělala call centrum doma, abych mohla nové operátorky rychle a dobře zaškolit. Teď už je to jinak, ale naši zaměstnanci jsou u nás často, ve firmě panuje rodinná atmosféra.

Květiny potěší každou ženu
Květiny potěší každou ženu | Zdroj: Florea.cz

Klid v lese

Baterky dobíjím buď tím, že někam cestuju, nebo tak, že absolutně vypnu. Důležité jsou pro mě klid a příroda. Teď jsme se přestěhovali, bydlíme u lesa. Ráno jdu v pyžamu na zahradu, v létě sbírám maliny – a to jsou pro mě důležité chvíle, kdy načerpám energii a jsem připravena komunikovat s lidmi, což je hlavní náplní mojí práce.

Článek připravil časopis Moje psychologie.

Doporučujeme

Načíst další články