Makejte chytře! Tohle jsou nejlepší aplikace pro sportovce

25. prosince 2021 • 06:00
Aplikace dokáže nastínit i progres a mnoho dalšího • Foto: iStock.com

Mobilní telefony jsou naší každodenní součástí, tak proč je nevyužít ve svůj prospěch? Inspirujte se tréninkovými appkami se spoustou praktických funkcí nejen na běh, které přemohou lenoru a zachytí váš progres.

Nike+ Training Club

Chcete trénovat podle profi sportovkyň, jako je Serena Williams nebo zpěvačka Ellie Goulding? Pak vyzkoušejte appku zaměřenou na sílu, vytrvalost a pohyblivost. Díky třem úrovním obtížnosti je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Aplikaci lze streamovat do televize pomocí Apple TV, Chromecastu nebo kabelu HDMI. Samozřejmostí je sdílení vašich výsledků s komunitou Nike+.

sportovní aplikace Nike+ Training Club sportovní aplikace Nike+ Training Club Autor: nike.com

 

TIP NA VIDEO: Vše, co jste potřebovali vědět o chytrých hodinkách

Adidas Running od Runtastic

Přestože podle názvu by aplikace spojená se známou sportovní značkou měla být určena primárně na běh, nenechte se mýlit. Kromě nejrůznějších statistik a ukazatelů tempa a vzdálenosti toho dokáže mnohem víc. Můžete soupeřit s ostatními uživateli nebo se účastnit nejrůznějších výzev a virtuálních závodů. A to v rámci až 80 předvolených aktivit, mezi nimiž kromě těch běžnějších, jako jsou běh, chůze, kolo či turistika, najdete i méně obvyklé aktivity typu šerm, sáňkování či tanec u tyče. Zajímavé je propojení appky s Adidas e-shopem.

sportovní aplikace Adidas Running by Runtastic sportovní aplikace Adidas Running by Runtastic Autor: runtastic.com

Map My Run od Under Armour

Běžecká aplikace dalšího sportovního velikána ukazuje běžné informace včetně mapy a přidružených fotek, převýšení či srdečního tepu. Kromě záznamů aktivit je možné zadat i textový příspěvek, sledovat záznamy svých přátel nebo ty svoje sdružené po týdnech. V nastavení si také můžete přidat konkrétní typ svých běžeckých bot a podle kilometrů na tachometru hlídat jejich životnost. Zajímavou funkcí je nabídka tréninkových plánů a cvičebních videí.

sportovní aplikace Map My Run by Under Armour sportovní aplikace Map My Run by Under Armour Autor: mapmyrun.com

Více o tom, jak a proč (ne)užívat technologie při sportu, se dočtete v prosincovém vydání časopisu Dieta. Koupit ho můžete v on-line trafice iKiosek.cz. Dnes objednáte, zítra ho máte ve schránce. A doprava je zdarma.
Hanka Mašlíková na obálce prosincového čísla časopisu Dieta Hanka Mašlíková na obálce prosincového čísla časopisu Dieta Autor: časopis Dieta

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy