Vzhůru na piknik! Jak si užít jídlo v přírodě?

Na čerstvém vzduchu prý chutná nejvíc. Pokud se chystáte do přírody na celodenní výlet, zapomeňte pro jednou na chleba v papírovém ubrousku i řízky v alobalu. Místo klasické svačiny připravte blízkým hostinu do piknikového koše. 

Nejrůznějších piknikových košů je na trhu obrovské množství. Favorita si můžete najít mezi termotaškami, batohy i klasickými rustikálními košíky. Stačí si vybrat. Je libo proutěný kufřík pro celou rodinu, neoprenovou tašku pro dva, nebo romantický koš ve francouzském či britském stylu?

Než vyrazíte na nákup, předem si dobře ujasněte, kolika strávníkům má být občerstvení určeno. Pořídit si můžete piknikovou sadu pro 2, 4, 6 až 8 osob. Nejlevnější varianty košů bývají vybaveny omyvatelným plastovým nádobím. Kromě talířů obsahují také hrnky, příbory a ubrousky. Kdo si může dovolit připlatit pár stovek až tisíc navíc, najde v koši keramiku, porcelán, sklo a nerezové příbory.

Dopřejte si hostinu pod širým nebem

Ať už se rozhodnete pro plastové, látkové, proutěné nebo umělé koše, nezapomínejte, že vnitřní uspořádání by mělo být praktické. Vše si prohlédněte a ozkoušejte. Zručnější jedinci si mohou případně nevyhovující uspořádání a úchyty předělat podle svých představ.

Hostina v batohu

Rádi byste pojedli v přírodě, ale nechce se vám tahat zbytečně s proutěným košem? Vsaďte na praktické piknikové batohy a pohodlnou deku. Batůžek s užitečným vybavením ocení zejména sportovci, kteří se mohou vypravit na kulinářský dýchánek daleko od civilizace. Další možností jsou piknikové tašky. Mívají nepromokavý obal a jsou zajímavé i nízkou pořizovací cenou.

Be Nomad, Piknikový batoh džínový, Mall, 1399 Kč

Koho láká grilování v přírodě, může si zakoupit speciální piknikový koš. Kromě běžného vybavení na stolování obsahuje ještě grilovací pomůcky. V horní části víka bývají upevněné grilovací jehly, kleště, obracecí lopatka a jiné vymoženosti. Jinou možností je praktická grilovací krabice, ve které najdete jednorázový gril a nádobí. Po party v přírodě ho nemusíte umývat a uklízet. Stačí ho hodit do odpadkového koše.

Na kolik vyjde piknik?

Jednoduchý koš pro dva vyjde na 900 korun, obří koše pro 4 až 8 osob stojí od 2000 do 8000 korun. Cena se liší podle materiálu a vybavení. Pokud se vám nechce koš kupovat, můžete si ho pronajmout u specializované firmy.

Ceny batůžků se pohybují podle vybavení v rozmezí od 1500 do 3000 korun. K dostání jsou i nepromokavé a voděodolné verze. Kvalitní piknikovou tašku pro 4 osoby s plastovými talíři, sklenkami, ubrousky, solničkou a otvírákem na láhve dostanete už za 500 korun. Rádi byste si dali steak v přírodě, ale nechce se vám drhnout gril? Pořiďte si krabici s grilovacím náčiním na jedno použití.

Produkty najdete ve fotogalerii:

Jaké steaky se hodí na grilování? Nechte si poradit od profíka: