Moje psychologie 10/2019

Moje psychologie 10/2019 Zdroj: Archiv Mojí psychologie

.
2
Fotogalerie

Téma měsíce: Jak si užít podzim. Filmy a seriály, které nás dostávají do pohody

Podzim je obdobím, které rozhodně vyvolává emoce. V někom ty příjemné, protože konečně může zpomalit a více si užívat teplo domova, v jiném spíše ty úzkostné, protože je venku ošklivě a nemůže tolik čerpat energii ze slunce. V každém případě platí, že na podzim je fajn se uvelebit na gauči a mrknout na nějaký film nebo seriál, který člověka dostane takzvaně do pohody. Na které nedáme dopustit my u nás v redakci?

Irena Sládečková, editorka Ženy.cz

Přiznám se, že podzimní počasí ve mně nějakou zvláštní sklíčenost nevyvolává. Možná je to tím, že jak se začne brzy stmívat, v člověku zmizí ten vnitřní nabádavý hlas, že by přeci měl být někde venku, a začne si konečně v klidu užívat „indoorových aktivit“. Čtení, omalovánky a seriály. Na podzim a v zimě se mi občas podaří dohnat to, o čem ostatní mluví a vy se snažíte alespoň zasvěceně tvářit. Loni to byl třeba Patrick Melrose, letos to vidím na poslední sérii Orange Is the New Black případně naThe Haunting of Hill House.

Andrea Machajdíková, redaktorka Ženy.cz

Jsem zkrátka klasický podzimní depkař, který se nedokáže smířit s koncem léta, ale musím říct, že pár malých výhod ten podzim má. Jednou z nich je rozhodně to, že konečně nemám výčitky, když třeba půl dne proležím na gauči u televize. Doma si s manželem dáváme každý rok podzimní maraton Star Wars. Pouštíme si starou klasiku i nově natočené díly a samostatné filmy a necháváme se unést do vzdálené galaxie. Letos se na to chystáme znovu, abychom pak pěkně v prosinci navázali v kině závěrečným dílem poslední trilogie.

Karolína Fourová, editorka Recepty.cz

Upršené podzimní počasí ve mně probouzí chuť zakončit celotýdenní maraton v hřejivé dece s tlustými ponožkami, s horkým Earl Grey čajem a kouzelnou atmosférou filmů, které mám z dětství spojené s takovým tím předvánočním těšením. Každoročně se tak nostalgicky vracím ke všem dílům Nekonečného příběhu a Harryho Pottera. Navíc je to asi jediné období v roce, kdy se uchyluji k „holčičím“ dramatům s romantickou linkou, jako je například Od pěti do sedmi.

Gabriela Röhrichová, redaktorka Bleskproženy.cz

Podzim mám ráda, hlavně ten barevný a slunečný, ale večer je fajn zalézt pod deku a pustit si film. Čím jsem starší, tím víc tíhnu k filmům, které pohladí na duši. Jsem v podstatě největší specialista na romantické filmy, mám pocit, že skoro neexistuje jediný, který bych neviděla. Z podzimní depky a z jakékoli jiné mě tak dostanou filmy tohoto ražení. Z těch nejnovějších třeba Slunce je také hvězda nebo Brankář, ale to je jen kapička z téměř nevyčerpatelného pramene.

Ivona Horváth Souralová, redaktorka Ženy.cz

Podzim miluju a spolu s ním i filmy, které mi ho připomínají, protože se v tomto období odehrávají. V září, se začátkem školy, mám vždycky chuť pustit si Botu jménem Melichar, v říjnu Šeptej, kde se jedna podmanivá scéna odehrává na listím zasypaném Střeleckém ostrově. Příjemnou podzimní atmosféru mi navozuje také Pýcha a předsudek s Keirou Knightley a ze stejného důvodu si aktuálně vychutnávám seriál The Crown, který mapuje život královny Alžběty II. v mlhavém Londýně a občas zabrousí i do větrem ošlehaného Skotska.

Možností je ale mnohem více. Inspiraci na téma: Jak si užít podzim najedete v aktuálním čísle časopisu Moje psychologie.

Nestíháte jít do trafiky? Kupte si aktuální vydání nebo e-magazín jednoduše na www.ikiosek.cz.

Moje psychologie 10/2019
Moje psychologie 10/2019 | Zdroj: Archiv Mojí psychologie