Menstruaci můžete klidně občas přeskočit.

Menstruaci můžete klidně občas přeskočit. Zdroj: Shutterstock.com

Jak může ovlivňovat věk vaší menstruace zdraví v dospělosti?
Na bolavou menstruaci si nemusíte brát hned prášek.
Sexy
Probiotický tampon ellen
18
Fotogalerie

Nesprávné použití tampónů může způsobit i smrt! Jaké jsou nejčastější chyby?

Je tu léto a s ním i větší chuť se koupat a dovádět u vody. Minimálně dvakrát za prázdniny to ale ženám zkomplikují "jejich dny".  Nejen kvůli koupání dávají proto přednost tamponům. Často se přitom ale dopouštějí řady chyb, které mohou ohrozit zdraví a dokonce skončit smrtelně. Které to jsou?

Rozhodně je třeba si před aplikací tamponu řádně umýt ruce. Po výměně, je to snad samozřejmostí. Důležité je, si tampon zavést dostatečně hluboko. Zda jste to učinila správně, poznáte tak, že ho vůbec necítíte – prostě vám připadá, jako kdyby tam vůbec nebyl.

S průběhem menstruace se mění i její intenzita. Na to je třeba myslet při volbě velikosti tamponu. Začínáme s mohutnějšími, a čím více se blíží konec periody, tím by se měla snižovat i jeho síla. Jak jsme předeslali, správně zavedený tampon není v těle vůbec cítit.

Takže pozor, abyste na něj nezapomněla! Ano, i to se ženám stává. Správě by se měl měnit maximálně po čtyřech až pěti hodinách, jinak hrozí nebezpečí infekce nebo takzvaného syndromu toxického šoku (více zde), který může skončit i smrtí. Pokud se vám stává, že na to zapomínáte, není nic jednoduššího, než si na mobilu nastavit nějaké decentní upozornění.

Pokračování 2 / 2

Po plavání vyměnit

Jak může ovlivňovat věk vaší menstruace zdraví v dospělosti?
Jak může ovlivňovat věk vaší menstruace zdraví v dospělosti? | Zdroj: Shutterstock.com

Tampon je určen k použití až ve chvíli, kdy se menstruace dostaví. Na rozdíl od vložky jej rozhodně neaplikujte dřív, tedy v době, kdy vás třeba bolesti břicha upozorní, že jsou měsíčky za dveřmi. Abyste měla klid, stačí přece jen sáhnout po nenápadné slipové vložce.

Velkou výhodou tamponu je, že díky němu nejste vyřazena z radovánek, jako je například koupání v bazénu, rybníce, moři… Důležité pro vaše zdraví však je, abyste po každém plavčení tampon vyměnila. Nikdy nevíte, co společně s vodou mohlo do tamponu nasáknout.

Jen na vašem zvážení a zkušenostech s vaším tělem je, zda snesete parfémované tampony. Některým ženám, které většinou mají specifické nároky na přípravky pro intimní hygienu, mohou způsobit podráždění kůže často spojené s nepříjemným svěděním.