Jak si o dovolené vychutnat místní kuchyň bez kil navíc?

Říká se, že novou zemi nepoznáte, když nevyzkoušíte místní kuchyni. Nebraňte se zvědavosti. Máme pro vás pár zdravých možností, jak si pochutnat a přitom nepřijet zpět s kily navíc.

Řecko

Největší delikatesy na vás čekají v řeckých tavernách. Důležitými součástmi jídel jsou čerstvá zelenina, olivový olej, bylinky, sýry a dary moře.

Na co pozor: Tradiční řecká zapékaná musaka je vynikající pokrm. Je ale třeba si uvědomit, že má více než 550 kalorií a 40 gramů tuku. Přeskočte také každodenní ochutnávání baklavy. Jeden malý kousek dezertu s ořechy a medem či sirupem má více než 300 kalorií a 20 g tuku a navíc je plný cukru.Co ochutnat: Podívejte se, zda restaurace nabízejí dolmades – vinné listy plněné rýží a kořením, vařené v lehkém vývaru – což je výživné jídlo a obsahuje málo kalorií. Dobrou volbou je také řecký salát, který je kombinací sýra feta, rajčat, okurky a cibule. Pochutnáte si i na souvlaki (grilované špízy masa), doplněných velkou porcí zeleninového salátu. Jako dezert zvolte čerstvé ovoce.

...