Jak se rozmazlovat i během menstruace: vyzkoušejte menstruační kalhotky

Dnes se zaměříme na nový trend pro ženy. Jedná se o speciální kalhotky, které jsou určeny na období menstruace. Ačkoliv se to může zdát neuvěřitelné, menstruační kalhotky opravdu fungují. Jak? To vše a mnoho dalšího se dozvíte na následujících řádcích.

Opravdu neprotečou aneb jak to vlastně funguje

Už jste o nich určitě slyšely. Na první pohled byste nepoznaly, že se nějak liší od klasických kalhotek, ale to je omyl. Menstruační kalhotky jsou tvořeny třemi vrstvami:

- savou vrstvou, která odvede veškerou tekutinu,

- antibakteriální vrstvou, která má za úkol zabránit zápachu a množení bakterií,

- a nepropustnou vrstvou, která zamezuje protečení.

Jednoduše řečeno, vlastně je to stejné jako mít neviditelnou vložku.

Vhodné pro každou menstruaci

Menstruační kalhotky jsou určeny pro všechny typy menstruací. Pro dívky a ženy, které mají slabou až střední menstruaci, i pro ty, které mají krvácení silnější. Můžete je bez obav z protečení nosit do školy, do práce, na sporty i na spaní. Vypadají jako klasické dámské kalhotky. A navíc existují v několika barvách a střizích.

Seženete je s krajkovým pasem, s vyšším pasem, v minimalistických černých barvách, ale i odvážnějších vínových – a dívky určitě ocení i odstíny modré. Padnou dokonale, a na první pohled není vůbec poznat, že se nějak liší od klasických kalhotek. Látka, z níž jsou kalhotky vyrobeny je tenká, a rozhodně nepůsobí jako plena. Během menstruace vám poskytnou komfort, nebudou vás nikde tlačit a nemusíte se bát, že by došlo k nějaké ,,nehodě”.

Jak se o ně starat

Před prvním použitím kalhotky vyperte v pračce. Tím se aktivuje speciální absorpční vrstva, díky níž budou menstruační kalhotky plnit svou funkci. Ovšem bez aviváže! Jakmile je začnete nosit, po každém použití je nejprve propláchněte ve vlažné vodě, a následně dejte vyprat. Buď do pračky (maximálně na 40 °C), nebo je vyperte v ruce. Opět platí, že bez použití aviváže. Jakmile budou vyprané, nechte je samovolně uschnout na vzduchu, sušička jim totiž také nesvědčí.

Proč si menstruační kalhotky pořídit

Pořízení menstruačních kalhotek má spoustu výhod. V prvé řadě, je to ekologické. Přemýšlela jste někdy o tom, kolik vložek a tamponů během svých dní spotřebujete? Pokud bychom vzaly v úvahu všechny ženy na planetě, získali bychom opravdu závratně vysoká čísla. Menstruační kalhotky jsou tak šetrnější k přírodě.

Možná vás napadlo, že ale spotřebujete při jejich praní spoustu vody. Jenomže ve výsledku spotřebujete stejné množství vody i na praní kalhotek, které nosíte. Tudíž je spotřeba vody stejná. Díky materiálům, z nichž jsou menstruační kalhotky vyrobeny, jsou také velice pohodlné a nabízí komfort i během nejrůznějších aktivit.

Pryč jsou doby, kdy ženy během období menses nosily obnošené spodní prádlo, ve kterém se bály ukázat i před svým obvodním doktorem. Každá žena má právo cítit se sebevědomě a skvěle i během tohoto období. Další bodem, proč dát přednost kalhotkám před vložkami a tampony, je také větší pohodlnost. Nejenom při jejich nošení, ale také v případě, že vás vaše dny zaskočí a vy nebudete mít doma zrovna žádné hygienické pomůcky. Jednoduše si menstruační kalhotky vyměňte za své spodní prádlo.

Kolik jich potřebujete

Pokud s menstruačními kalhotkami teprve začínáte, doporučujeme vám koupit si takový střih, který nosíte běžně. V případě, že si nejste jisté, zda vám budou vyhovovat, kupte si nejprve pouze jedny. Jakmile zjistíte, že vám padnou, můžete si nakoupit další. Kolik si jich pořídit, to záleží na délce vaší periody a jejich intenzitě. Kalhotky se dají každý den přeprat, ale je lepší mít i další v zásobě.

Nejedná se pouze o další módní trend, ale o položku, která ženám pomůže dodat pocit bezpečí a zvýší pocit pohodlí.