Video placeholde

Italská kráska na dvou kolech: Takhle jsme si užily den s Vespou

Je krásná, barevná, stylová a pochází z Itálie – co je to? No přeci Vespa! Na jedno odpoledne jsme si mohly tuto krásku vyzkoušet a poznat, jak se cítí Italky projíždějící uličkami Říma. A zážitek to byl nezapomenutelný!

Kouzlu skútru jsem propadla na dovolené na Bali. Tam jsem sice kvůli šílenému provozu raději neřídila, ale jako spolujezdec jsem si jízdu neskutečně užívala. Když jsem se dozvěděla, že můžeme strávit jedno odpoledne s italskou Vespou, ani chvilku jsem neváhala. Náš den začal skvělou snídaní, na které jsme se seznámily s ostatními odvážlivkyněmi a hlavně s Eliškou Neumannovou, zkušenou motorkářkou, která nám během snídaně o Vespě vykládala. Následně jsme se všechny vydaly na Strahov, kde měly začít lekce s Vespou.

Jestli jsem ještě ráno byla trošku nervózní, během chvilky jsem na své obavy úplně zapomněla. Když jsem totiž viděla ty barevné krásky postavené vedle sebe, nemohla jsem se dočkat, až se na jedné z nich projedu. Do oka mi nejvíce padla matně červená Vespa Primavera. Přestože jsem byla opravdu natěšená, nasedla jsem na ni s respektem a bedlivě jsem poslouchala rady, které mi Eliška dávala.

Řízení jde samo

Jestli mi někdy připadalo, že řídit skútr je pěkná věda, během sekundy jsem pochopila, jak je to vlastně snadné. Otočíte klíčkem, stejně jako na kole brzdíte dvěma páčkami a plyn přidáváte pomocí plynové rukojeti. A to je vše. Najednou jsem kroužila po parkovišti, a i když zpočátku byla jízda spíše rozpačitá, brzy jsem si Vespu osahala, byla si jistější a nakonec jsem si troufla s ostatními na vyjížďku městem. Na konci den jsem se celou dobu usmívala jak malé dítě a byla jsem opravdu ráda, že jsem si tuto italskou nádheru mohla vyzkoušet.

Pokud i vy přemýšlíte o koupi skútru, radím vám, běžte do toho! Při jízdě totiž pocítíte neskutečnou svobodu, ušetří vám čas, je to zábava a ještě u toho budete vypadat dobře a stylově. Jestli vám brání obavy, určitě je dokážete překonat. Stejně jako moje kolegyně Gábi, která se při první jízdě klepala strachy, ale nakonec sebrala odvahu a po nějaké chvíli na Vespě jezdila jako zkušená profesionálka! Přesvědčte se ve videu!

Značka Vespa myslí na bezpečnost svých zákazníků, a proto pro začínající i pokročilé jezdce připravila dvě speciální nabídky při koupi nových strojů, a to zejména s přáním zvýšení bezpečnosti na silnicích. Vespa tak činí nejen s vědomím všech úskalí silničního provozu, ale také s vědomím výhod individuální dopravy.

„Pro mnohé zájemce může být překážkou k pořízení skútru strach a obavy, zda člověk vše zvládne. Pokud nemáte na dvou kolech praxi a zkušenosti, je to pochopitelné. Značka Vespa zákazníkům nyní pomůže v základech řidičského vývoje, a to hlavně s ohledem na vlastní bezpečnost a odstranění zbytečných chyb.,“ říká Adam Žert, Country manažer společnosti Faber moto, importéra značky Vespa do České republiky.

S nákupem nové Vespy tak získáte tři hodiny kondičních jízd k modelům Vespa 125 cm3 a Elettrica, Příspěvek 10 000 Kč na řidičské oprávnění skupiny A/A2 při pořízení modelu Vespa GTS 300 cm3 a pro zájemce o zkušební jízdu letos vznikla testovací platforma Chciitalku.cz.