Inspiraci hledej všude! Jak vypadá propojení užitečnosti a designu?

„Chtěli jsme, aby náš produkt vypadal velmi decentně, ale aby byl zároveň funkční“: komentuje unikátní tvůrčí projekt český designér Martin Žampach. Jako třetího umělce, ho oslovila společnost Nissan s pokračováním ojedinělého nápadu propojení světa estetiky a umění se světem designu a praktičnosti. Zadání bylo opět stejné a to vytvořit umělecký objekt, jehož inspirací je automobil Nissan Micra.

Společná inspirace čtyř architektů

Jako první to bylo maďarské designérské duo Studio POSITION Collective se svou nevšední lampou. Jako druhý byl úspěšný polský módní návrhář Przemek Gibaszewskite, který k příležitosti uvedení nového Nissanu Micra vytvořil celou kolekci stylového oblečení. Pokračování ojedinělého projektu bylo nyní svěřeno do rukou českého designéra se zvučným jménem Martina Žampacha.

Výrazné linie vozu

Designér se při své práci, stejně jako jeho zahraniční kolegové, nechal inspirovat vozem Nissan Micra. Podle jeho slov, ho zaujal hlavně design odrážející hravost kombinovanou s agresivním výrazem. Vytvořil proto vizuálně silný objekt, složený z ohýbaných trubek, které dohromady tvoří pro diváka optickou iluzi. Z určitého úhlu je přitom možné zahlédnout tvar právě vozu Nissan Micra.

Jaká část vozu byla pro autora nejpřitažlivější?

Designér uchopil hlavní linii, která prochází bokem celého auta a na ní celý tvůrčí projekt postavil.

A co konkrétně ho na jeho výtvoru činí pyšným?: „To, že jsme navrhli objekt obsahující silnou estetiku, ve které se odráží tvarosloví nové Micry.“

Zbrusu nový Nissan Micra je městský vůz navržený navzdory všem konvencím. Jedná se o automobil s jedinečnou osobností, jako jste vy. Jedinečný dynamický a prémiový design propracovaný do posledního detailu. Nová Micra vyniká ostrou dynamickou linií sportovní proporce. Nezáleží na úhlu, vůz vyniká díky svému jedinečnému postoji zkrátka vždy. Je totiž nízký a široký.

Chcete se dozvědět o novém voze více? Klikněte zde.