Hynek Čermák

Hynek Čermák Zdroj: Ivy E. Morwen

Ženská krása
Odhodit stud
Ženy jsou krásné
Nevěřej, že jsou krásný
Chce to překonat stud
10
Fotogalerie

Hynek Čermák fotí akty a ukazuje ženám, že jsou krásné

Říká se, že herci mají jemnou duši. I když Hynek hraje povětšinou drsné muže, k ženám se chová jako k bohyním. Při své zálibě fotografování rád přesvědčuje ženy, že jsou krásné. Vznikají tak nádherné fotky, které pomáhají. Vše prozradil Davidu Nesnídalovi.

Překvapilo mě, že fotíš akty. Viděl jsem některý a líbily se mi.

Akty fotím pět let a musím říct, že mě to hrozně baví. Všechny fotky z výstavy se taky prodaly v rámci boje proti rakovině prsu. Prostě prso za prso. Ale kvalitu fotek nijak nepřeceňuju, myslím, že se z devadesáti procent prodaly proto, že jsem je fotil coby populární herec a že peníze jdou na dobrou věc.

Ženská krása
Ženská krása | Zdroj: Hynek Čermák

Jsi herec, ne fotograf. Jak jsi dostal ženský před objektiv?

Nahatý holky, to je relax jako blázen. A právě i druh boje proti krizi středního věku. Libido se ti nasměruje do focení, protože stejně je nemůžeš mít všecky… A přestaneš mít problémy. A libido jsem obelstil hlavně svojí Veronikou.

Je bezvadný, když chlap dokáže přesvědčit ženskou, že je krásná.

No, to si myslím. Hlavně tam jsi ho nasměroval.

Já tedy měl vždycky rád ženský a focení aktů je hrozná svoboda. Akorát to chce soukromí, aby u toho nikdo cizí nezevloval a nekecal do toho. Teď o víkendu jsme fotili v zamluveným srubu, Veronika sehnala pět kamarádek, byli jsme tam dva dny a bylo to úplně famózní…

Zkouším si to představit: lovy beze zbraní a tvá snoubenka coby náhončí dalších laní… Toť tolerance v nejprůzračnější podobě, jako rosa na mýtině.

Vole… Veronika věděla, že fotím akty, už když jsme se poznali. Všechny jsou herečky. Když se fotí akt, je to jako dialog podobnej divadlu. Vůbec, člověče, nevím, jak bych si poradil s modelkama. Těžím z toho, že ty holky tohle nikdy nefotily a jejich stud je vidět. Je to bezva, trošku úchylný, pravda, ale zároveň krásný. Ony třeba nevěřej, že jsou krásný. A po dvou dnech odcházej s mnohem vyšším sebevědomím. To je pro mě velká odměna. Je bezvadný, když chlap dokáže přesvědčit ženskou, že je krásná.

Odhodit stud
Odhodit stud | Zdroj: Hynek Čermák

Co tě štve?

Štve mě lidská hloupost, závist, agrese… Občas už si říkám, jestli nepřišel čas přestat kecat o tom, jak může člověk vědět, co je dobře a co je špatně. Před natáčením Gangstera Ka jsem tři měsíce studoval psychologii hajzla a výsledkem je, že dnes nevím, jestli to hajzl je. Hajzl není sám o sobě, vždycky ho něco nebo někdo determinuje. On sám vždycky věří, že dělá to nejlepší. Občas se dívám na obrázky umírajících na krabičkách cigaret, slyším o zvyšování daní, placení parkování a někdy si říkám, jestli by se na to člověk neměl vys… a dělat si věci po svým, jestli by to nebylo mnohem čistší. Není nakonec jedno, jestli jsem gangster, nebo plním příkazy gangstera? Když jsem viděl Babiše, usměvavýho, v bílý košili – hned mi bylo jasný, že to vyhraje volby. Výborně udělaná kampaň. Jenže když někdo útočí na první signální, ve svetříku, s fouskama a spodním pohledem, rozčiluje mě tohle balamutění. Ať si to strčej do p… Jak se tedy ke světu stavím? Snažím se neubližovat a držet se hesla „žít a nechat žít“. Ale připadá mi, že svět i tohle přestává umožňovat. Člověk by asi neměl brát spravedlnost do svejch rukou. Ale, člověče, sám nevím, kde jsou ty hranice.

Chlap, kterej nikam nespěje, není chlap. Nemusí dosáhnout něčeho mimořádnýho, ale musí někam směřovat.

Co ti dělá radost?

Moje děti mi dělají radost. Bořkovi je třináct, Hedvice dvanáct, už začínají být parťáky. Vidím, jak dospívají, i když v době rozpadu rodiny to bylo těžký. Teď už je to lepší a lepší. Bořek už ví, co chce, a Hedvika taky. Bořek dělá judo, ve srovnání se mnou se docela slušně učí – i jazyky, pěkně fotí a chce být režisérem. A taky si zamiloval létání, i když zatím jen na simulátoru. Hedvika by chtěla být herečkou, k čemuž má, myslím, všechny předpoklady. Mám z nich velkou radost, ale nemám tolik energie, abych jim mohl dát všechnu, kterou by potřebovali. A taky mi dělá radost láska. To je pro mě úplná novinka.

Celý rozhovor najdete v časopise ForMen.

Ženy jsou krásné
Ženy jsou krásné | Zdroj: Hynek Čermák