Ezoterika jako terapie. Čemu máme věřit?

Trápil vás nějaký problém, tápali jste ve svém životě nebo jste nedokázali dospět k nějakému rozhodnutí a vaše kroky vás místo do ordinace lékaře nebo psychologa zavedly ke kartářce, numeroložce či léčiteli? Oslovili jsme pětici žen, které se zabývají alternativními formami terapie, aby nám popsaly, jak jejich práce vypadá.

Energetická automatická kresba

Andrea Zapletalová

Pracuji s energií, komunikuji s dušemi, využívám automatickou kresbu. Sama jsem si prošla náročným obdobím a seznámila jsem se s terapeutkou, která mi začala ukazovat, co je duše, karma, co znamenají rodinné konstelace. Docházela jsem k ní na sezení a intenzivně s ní spolupracovala. Postupně se mi začaly samy otevírat dveře k tomuto druhu terapie, o které jsem se na vlastní kůži přesvědčila, že mi velmi pomohla. Nemám za sebou žádné kurzy, když máte otevřené vědomí, žádné nepotřebujete.

Kartářka používá karty, já používám energetickou automatickou kresbu. Má práce spočívá v tom, že se stanu médiem. Napojím se na duši klienta a stanu se zprostředkovatelem nejčistší informace duše člověka o něm samotném, a tak mu můžu ukázat cestu k uzdravení jeho duše, ducha i těla.

Ale to, jestli se klient rozhodne, že se vydá na cestu k uzdravení, si musí rozhodnout sám. Nikoho nepřemlouvám, vím, že za tím je velká práce.

Chci, aby duše pomocí mne dostala otázky, protože pak jsme o problému nuceni přemýšlet. Otázkami přes duši pak vyplouvají informace na povrch do přítomnosti. Je to nejčistší informace v přítomném okamžiku o lidech samých. Při prvním sezení rozkreslím obraz, na něm se vyjeví například určité bloky, o kterých si s klientem povídáme a otevřeme důležitá životní témata. To, co se nakreslí, je energie, má to určitou vibraci a rozměr.

Kresba mi řekne, jaký problém klient má v přítomném okamžiku řešit jako první. Člověk ho pak dokáže nahlédnout z jiného úhlu pohledu. Tím, jak ho začne vnímat jinak, začne si v realitě kolem sebe všímat jiných věcí, událostí, a tím se dá šance jinému toku energie, která může mít teprve sílu a vibraci a může nás v realitě posunout jinam.

Samozřejmě pak trvá nějaký čas, než se z nějakého bloku, disharmonie stane harmonie a soulad. Důležitý je výsledek, ale cesta k cíli je vítězství.