Balzám na nohy Sooting Almond Foot Balm, Paniers Des Sens, 244 Kč

Balzám na nohy Sooting Almond Foot Balm, Paniers Des Sens, 244 Kč Zdroj: archiv firem

Peeling  Smooting Body Scrub, Tata Harper, 2080 Kč
Kartáč a pemza na nohy, EcoTools, 149 Kč
Sérum na nehty a nehtovou kůžičku Nourishing Nail  Cuticle Serum, Markager Dabbs, 490 Kč
Make-up na nohy ve spreji Airbrush Legs, odstín Tan Glow, Sally Hansen, 249 Kč
Suchý olej s měděnými mikročástečkami Shimmering Dry Oil, Matis Paris, 699 Kč
13
Fotogalerie

Dokonalé nohy na léto: Víme, jak je dostat rychle do formy!

Co vašim nohám chybí k dokonalosti, víte nejlépe sama. Co jim může pomoct dostat se rychle do formy, víme zase my!

Už ani chlup

Sezóna krátkých nohaviček a minisukní útočí a strhává tak pozornost na místa, která měla během zimy volnější režim. Chcete se vyhnout trapasu? Vyčleňte si co nejdříve čas na pečlivou depilační seanci. Vše se pochopitelně odvíjí od toho, pro jakou "zbavovací" techniku se rozhodnete. U klasického holítka, elektrického depilátoru nebo některého z krémů či pěn nemusíte tolik řešit načasování, bolestivost ani žádná zásadní rizika. Zato surovější vosk a epilátor je vyloženě vhodné plánovat po koupeli, kdy jsou póry otevřené, a tudíž i méně citlivé k trhání. Popřípadě pak uklidnit situaci krémem po holení nebo pudrem.

Nejpohodlnější řešení (až na několik let), ale taky nejnákladnější, nabízí laser a IPL. Akorát se obojí musí vícekrát opakovat a třeba se světlými chloupky nemají tyto techniky nejlepší výsledky. Shodné pro všechny je určitě to, že by kůže neměla hned po depilaci přijít na slunce. Důvod je prostý. Hrozí podráždění anebo ještě hůře vznik pigmentových skvrn.

Dokonalá chodidla

Aby se vám co nejpříjemněji našlapovalo a ostatním se na vaše nožky dobře koukalo, potřebuje svůj prostor i pedikúra. Čím začít? Odstraněním všeho nepotřebného: zbytků starého laku (odlakovačem), odumřelých buněk (peelingem) a zhrublé kůže na patách (změkčující koupelí a pemzou). K nežádoucím "doplňkům" patří rovněž chloupky na kloubech prstů, které však stačí oholit či zesvětlit. Očištěná a připravená chodidla mají každopádně nárok na vitamínový nášup, a to ve formě výživného krému klasicky vmasírovaného anebo v silnější vrstvě působícího zábalu.

S další fází už přicházejí ke slovu nehty. Co do jejich tvaru, platí trochu striktnější pravidla než u rukou. Vyhovují rozhodně krátké, spíše rovné (aby nezarůstaly), upravené kleštičkami, pilníkem, případně začištěné leštičkou. Kůžičce okolo zase prospěje změkčení, zatlačení pomerančovým dřívkem a opatrné odstříhání přebytků štipkami. V absolutním finále pak přebírá štafetu lakování, u kterého dává léto přednost pestrým odstínům a ozdobám. Postup práce však zůstává standardní, tedy průhledný podklad, dvě vrstvy barvy a konečně i lesklý nadlak.

Sexy chůdy

Cíl je jasný: nohy štíhlé jako gazela, lehké jako pírko, snědé jako čokoláda. A realita? Ať je sebevzdálenější, není dobré ztrácet cenné minuty, ale vrhnout se rovnou do práce. Před chlácholením pokožky účinnými "tvarovači" nasaďte důkladnou gomáž. Kůže tak bude nejen okamžitě hladší a prokrvenější, ale současně i ochotnější přijímat zeštíhlující, zpevňující, odvodňující nebo alespoň hloubkově hydratující ingredience. Nepodceňujte ani strie nebo metličkové žilky objevující se většinou na místech, kde je kůže tenčí a vazivo oslabenější. Nechcete-li se vydat k odborníkovi, který může pomoct výkonnou přístrojovou technikou, svěřte se do péče speciálních krémů, které s pravidelností také leccos zmůžou.

Jinou častou nepříjemnost – otoky a pocit těžkých nohou– odvrátí chladivé gely či spreje. (Nejen) preventivně v tomto směru koneckonců fungují i lymfodrenážní techniky, jež odplavují zatěžující škodliviny, a zajišťují tak atraktivnější siluetu. Štíhleji, i když pouze opticky, budou tělesné křivky rovněž působit se snědým nádechem. Že ještě sluníčko nenabralo potřebné grády? Pak se s důvěrou obraťte na samoopalovací či alespoň dočasně tónující přípravky. Za pomoci speciální rukavice natřete nohy směrem od nártů k zadečku a chcete-li efekt zmírnit, smíchejte bronzující krém s hydratačním, popřípadě nohy závěrem přetřete papírovým ubrouskem. Vyhnete se tak možným flekům, zejména v obávaných partiích, jakými jsou prsty, kotníky, kolena. Sexy efekt ještě znásobíte, pokud před odchodem z domu opatříte končetiny popraškem zlatavého pudru nebo olejovým nátěrem s jemnými (a dobře držícími!) třpytkami.

Článek připravil časopis Moje psychologie.

Podívejte se, jak vypadá depilace voskem:

Video placeholde