..

.. Zdroj: shutterstock.com

Deset nenápadných signálů těla, že je něco v nepořádku. Co nepodceňovat?

Lámou se vám vlasy a nehty? Trápí vás popraskané rty nebo suchá pokožka? Pak zbystřete. Možná vám chce vaše tělo říct, že mu něco chybí!

Lidské tělo je v podstatě strojem s víceméně dokonalým mechanismem. Některé součástky se ale občas mohou poškodit. Tělo pak začne vysílat signály, které není radno ignorovat.

Připravili jsme pro vás seznam deseti nejčastějších signálů, jimiž vás tělo chce upozornit, že něco není v pořádku a měli byste zakročit!

1. Nespavost, podrážděnost, křeče v nohách. To je známka nedostatku draslíku a hořčíku. 2. Chutě na slané. Může se jednat o skrytou infekci, zánět či o urologický problém. 3. Lámání nehtů a vlasů. V tomto případě má tělo nedostatek vitamínu B a vápníku.

4. Chutě na sladké. To nejčastěji značí vyčerpání. 5. Krvácení dásní. Může se jednat o špatnou ústní hygienu či nedostatek vitaminu C. 6. Chutě na syrové. Ty mohou značit problémy s játry nebo gastritidu, tedy chronický zánět žaludku.

7. Suchá pokožka. Za tuto nepříjemnost může nejčastěji dehydratace, nedostatek vitamínu A nebo esenciálních nenasycených mastných kyselin. 8. Chutě na ryby a mořské plody. Jde zřejmě o nedostatek omega-3 mastných kyselin či jódu. 9. Suché a popraskané lokty. Ty značí chybějící vitamíny A a C. 10. Chutě na kyselé. Naznačují špatnou stimulaci žlučníku a jater.