Zkuste klasické špekáčky tentokrát připravit s paprikami.

Zkuste klasické špekáčky tentokrát připravit s paprikami. Zdroj: iStock

Chalupářská klasika na víkend: Připravte si špekáčky na pivu!

Pro někoho jsou špekáčky na pivu synonymem starých časů, pro někoho jde o nezbytnost, která během víkendového pobytu na chalupě nesmí chybět. Pojďte si zkusit variantu s paprikami podle kuchařky a food blogerky Koko. Čas od času přeci není od věci pořádně zhřešit.

Ingredience na 4 porce:

6 špekáčků s tenkou slupkou a vysokým obsahem masa, 4 bílé papriky, 1 červená paprika, 6 stroužků česneku, 3 bobkové listy, 2 větší cibule, lžíce uzené mleté papriky, lžička sádla, 2 lžičky cukru, 500 ml rajčatové passaty nebo omáčky z fritovaných rajčat, 500 ml černého piva, sůl, pepř, případně kayenský pepř nebo chilli podle chuti, chléb a petrželka nebo jarní cibulka k servírování

Postup:

1. Špekáčky překrojte podélně na poloviny. Naskládejte je na pánev řeznou stranou dolů a začněte pomalu zahřívat. Papriky nakrájejte na kostičky a přihoďte je do pánve hned, jakmile se začnou špekáčky opékat. Po chvíli je obraťte a opečte i z druhé strany.

2. Obsah pánve odložte vedle a zatím na sádle zprudka osmažte cibuli. Přisypte cukr a nechte zkaramelizovat. Přidejte i česnek. Nakonec přidejte papriku, zalijte černým pivem a promíchejte. Nezapomeňte osolit a přihodit i bobkový list. Přilijte passatu, zmírněte plamen, zamíchejte, ochutnejte, dopepřete a přidejte buřty s paprikou. Vše by mělo být ponořeno v omáčce.

3. Přiklopte poklicí a šup s tím do trouby. Prvních 15 minut pečte na 180 °C přiklopené, pak odklopte a dopékejte dalších přibližně 20, maximálně 30 minut. Asi není potřeba zdůrazňovat, že chutě se lépe propojí, pokud připravujete tohle jídlo předem. A taky že servírujeme s měkkým čerstvým chlebem. Případně posypané trochou petrželky nebo jarní cibulky.

Hotovo!