Vlaďka a Linda

Vlaďka a Linda Zdroj: archiv

Časopis Dieta spouští nový projekt: #holkyzdiety vám dodají sebevědomí!

V pondělí 1. července startuje na Instagramu časopisu Dieta @casopisdieta nový projekt, který chce spojit dohromady čtenářky časopisu a jeho followers a vytvořit partu holek, dívek a žen, jež se budou vzájemně pozitivně motivovat, podporovat a sdílet své příběhy.

Autorkami projektu jsou editorka Diety Linda Háková a brand manažerka Vlaďka Kouřilová. „Za dobu, co obě pracujeme v Dietě, jsme se setkaly se spoustou předsudků typu – ty nemůžeš psát pro Dietu, ty nejsi hubená nebo jak to, že jíš hamburgery, když děláš pro Dietu, a dost nás to štvalo,“ vysvětluje Linda, jak #holkyzdiety vznikly. A na podobné předsudky naráží spousta z nás denně. „Já osobně nemám ráda, když se ostatní lidé hodnotí podle tělesné schránky. Sama s tím mám dost špatné zkušenosti a nejednou se mi stalo, že mě někdo odsoudil jenom kvůli tomu, jak vypadám. A v dnešní době Instagramu a sociálních sítí máme tendenci se srovnávat a hodnotit mnohem víc než kdy v minulosti. Jenže cítit se dobře, sebevědomě a žít zdravě nemusí nutně znamenat, že vypadáte jako top modelka,“ doplňuje Vlaďka.

...
... | Zdroj: archiv

„Čím víc jsme se o tom spolu bavily, tím víc nám bylo jasné, že i přes to, že jsme každá úplně jiná a máme jiné výchozí podmínky, vlastně se snažíme o jedno a to samé – žít zdravě, být v kondici a nezešílet z toho, a tak nás napadlo založit #holkyzdiety,“ smějí se obě. „Chceme tím vlastně říct, že žít zdravě znamená v první řadě začít se mít ráda a přijmout samu sebe takovou, jaká jsem. Bez ohledu na to, co se děje na Instagramu nebo co si myslí ostatní. A i my s tím každý den bojujeme,” říkají Vlaďka s Lindou.

Jestli se i vy chcete do projektu zapojit, sledujte Instagram časopisu Dieta @casopisdieta a hashtag #holkyzdiety, kterým označujte i své fotky. V nejbližších dnech se pod ním můžete seznámit s příběhy nejen obou autorek projektu, ale i dalších žen a dívek, které se k němu budou postupně přidávat. Linda s Vlaďkou slibují, že budou sdílet nejen motivační příspěvky a rady, jak zvládat zdravý životní styl a cítit se při tom dobře, ale také otevírat témata, o kterých se tak úplně nemluví.