Plus-size blogerka dokazuje, že může nosit totéž co hubené celebrity

Také si myslíte, že současné trendy nelichotí oblým křivkám? Možná vás z tohoto názoru vyvede blogerka Katie Sturino. Ta na svém Instagramu zveřejňuje srovnávací fotografie outfitů celebrit a svých, které jsou téměř na vlas stejné, aby dokázala, že ačkoli nosí americkou velikost 12 (u nás 42 až 44), může jí to slušet stejně jako Kendall Jenner nebo Amal Clooney. 

Loňský rok byl plný iniciativ, které mají za cíl zlepšit mínění, jež máme o svém těle. Tentokrát však nešlo pouze o snahy jednotlivců, naopak to vypadá, že ledy se pohnuly i ve sférách nejvyšších – například na newyorském fashion weeku se letos objevilo historicky nejvíc plus-size modelek, Ashley Graham, ta nejslavnější z nich, se rovněž dostala do první desítky nejlépe placených modelek světa.

Také celebrity odhazovaly masku dokonalosti: Chrissy Teigen odhalila své strie, Hilary Duff pro změnu vyvěsila na Instagram svou paparazzi fotku s celulitidou a vzkázala bulvárním novinářům, ať jí políbí zadek. Diverzitu těl v módním průmyslu a šoubyznysu se rozhodl podpořit i americký magazín Refinery29: Podle jeho kampaně je v americké populaci 67 procent žen „plus-size“, přitom se však objevují pouze na 2 procentech všech obrazů v médiích.

Jednou z těch, které se snaží aktivně změnit pohled na ženy s plnými tvary (a daří se jí to), je Katie Sturino, která si založila blog The12ishstyle.com. V něm dokazuje, že i když má prsa a zadek, může se oblékat v podstatě stejně jako hubené celebrity, Alexu Chung nebo Amal Clooney nevyjímaje. Samozřejmě si vybírá takové outfity, které jsou univerzálně slušivé, ale nebojí se jít ani za hranice běžné představivosti a dokazuje, že macatá holka může vypadat skvěle a cool i v lacláčích, sametovém kimonu nebo kozačkách nad kolena. (Celé to ovšem nemá být žádná óda na obezitu, Katie například pravidelně cvičí. Jen chce ukázat, že být chic můžete i v jiném oblečení než v tom, které má velikost nula.)

Pokud potřebujete trochu té novoroční inspirace a dostatečnou dávku sebevědomí, inspirujte se právě u Katie.

One more Graphic Tee Lewk with Olivia Munn👻 #supersizethelook

Příspěvek sdílený Katie Sturino (@the12ishstyle),Říj 20, 2017 v 4:43 PDT

New #supersizethelook up on @whowhatwear featuring Kourtney K.

Příspěvek sdílený Katie Sturino (@the12ishstyle),Srp 11, 2017 v 9:58 PDT

White at Night? ✔️✔️ new #supersizethelook up on the BLOG

Příspěvek sdílený Katie Sturino (@the12ishstyle),Čen 2, 2017 v 7:04 PDT