Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: iStock.com

Akupresurní podložka i zbavení se zlozvyku: 5 tipů, jak si usnadnit bytí (nejen) v zimě

Leden, únor a březen patří mezi náročnější měsíce. Po svátečním období si dáváme mnohdy složitá i vyloženě nesplnitelná předsevzetí. Místo toho, abychom k sobě byli laskaví, tlačíme na sebe s dalšími denními úkoly, a to i v oblasti péče o sebe. Proto vám přinášíme jednoduché tipy, které vám mohou výrazně pomoci, aniž by vás stály hromadu času a drahocennou energii. Které to jsou?

Vyzkoušejte akupresurní podložku

Na sociálních sítích jste si už možná všimla podivně vyhlížející podložky s plastovými ostny, která působí spíš jako mučící nástroj v růžovém kabátku, než jako pomůcka pro uvolnění a navození příjemných pocitů. Jenže lidé, kteří tuto podložku vyzkoušeli, se shodují na jejich účincích, a to do jednoho. Podložka vám totiž pomůže rychleji usnout, uleví od bolesti zad a postará se také o masáž akupresurních bodů na vašich chodidlech. Použít ji můžete i při sledování televize nebo při práci na masáž stehen, která krásně prokrví a eliminuje celulitidu. K dostání jsou klasické podložky, ale i polštářky na krční páteř a bedra.  

TIP NA VIDEO: Akupunktura aneb Jak vyléčit nejen bolest zad?

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

Večer si nastavte režim „nerušit“

Patříte mezi tu část populace, která nedokáže telefon odložit ani večer? Sledujete obrazovku mobilu i v případě, že se díváte na televizi nebo večeříte? Není třeba propadat depresím ze sebe sama, takových je nás opravdu mnoho. Bohužel se ale musíme shodnout s odborníky, že tento přístup nám nepřináší vůbec nic dobrého. A i když znáte rizika spjatá se závislostí na sociálních sítích či workholismem nazpaměť, nemusí se vám podařit čas trávený u displeje snížit. Pomůcka však existuje! Nastavte si na svém telefonu večerní režim, u kterého si sami určíte, jaká upozornění budete dostávat a jaké aplikace se vám ukážou v menu. Případně jednoduše vypněte Wi-Fi a data, a nechte telefon ve vedlejší místnosti. V momentě, kdy jej nebudete mít neustále na očích a nebude vám rozvibrovávat sedačku jako masážní křeslo pokaždé, když vám přijde notifikace, nebudete mít takové nutkání mít jej neustále v ruce. Místo času stráveném na telefonu si zapalte svíčku, pusťte si film nebo přečtěte knihu. Do druhého dne vám velmi pravděpodobně nic zásadního neuteče. 

Pokračování 3 / 5

Pořiďte si světelný budík

V zimních měsících je pro spoustu lidí velmi problematické vstávat do temného rána, kdy se rozednívá něco málo před osmou. Pokud máte pocit, že jste se omylem vzbudili uprostřed noci, chlácholíte se tím, že vám určitě zbývají ještě slastné 3 hodiny spánku a následně propadáte depresi při zjištění, že je po sedmé hodině ranní, může být pro vás tento life hack velkým pomocníkem. I když se jedná o počáteční investici do služby, kterou většina z nás už roky využívá na svých telefonech, vyplatí se vám. Světelný budík vám ukáže úplně nový rozměr probouzení. Napodobuje východ slunce, takže vás budí postupně, a navíc místo nepříjemných zvuků si vystačí s pouhým světlem. Nejprve se spustí červené světlo s nízkou intenzitou, které postupně přechází k oranžovožlutému odstínu a poté začne svítit světlem jasně bílým. Samozřejmě i u těchto budíků si můžete pro jistotu nastavit zvukové efekty. 

Pokračování 4 / 5

Den jen pro vás

Pravděpodobně vidíte tento tip všude, kam se podíváte. A velice pravděpodobně jste ještě nic takového neudělali. Přitom den, který bude jen pro vás, i kdyby měl proběhnout jednou za týden, měsíc či rok, je dnem naprosto stěžejním pro odpočinek a nabrání nových sil. Věřte, že pokud to jednou otestujete, pochopíte jeho důležitost. Zkuste si proto ihned otevřít kalendář a zapsat si do něj termín, na který si nebudete domlouvat kafe s kamarádkou ani si jej nezaplníte domácími pracemi. Během tohoto dne buďte sami se sebou a alespoň na pár hodin se věnujte jen tomu, co máte rádi a z čeho máte radost. Jestli to bude fitko, následná sauna a masáž nebo si zajdete sami na výstavu a potom na horu špaget do oblíbené italské restaurace, záleží pouze na vás.

Pokračování 5 / 5

Dejte si měsíc bez…

…kávy, perlivých nápojů, dortů, laků na nehty, vlasového stylingu nebo piva. Vyděsili jste se? Nemusíte! Nechceme, abyste se zbavili veškerých guilty pleasures najednou a drželi si je od těla na věky věků. Máme na mysli měsíc, kdy dáte svému tělu oddechnout od něčeho, co víte, že v běžném životě abnormálně nadužíváte. Lakujete si nehty 2x týdně? Pak není divu, že se vám začaly třepit a mají nevzhlednou zašedlou barvu. Pokud je vaším nejoblíbenějším večerním drinkem víc než jeden půllitr piva, pravděpodobně řešíte nafouklé břicho a možná i přibírání na váze. Zkuste si jednoduše vybrat jednu neřest, kterou milujete, ale víte, že to s ní přeháníte, a tu na pouhý měsíc vyřadit ze svého života. Vydržet třicet dní je snadné, ale zároveň je to dostatečně dlouhá doba na to, aby se ukázaly první výsledky. Ty se nakonec projeví nejen fyzicky, ale i duševně. Budete se cítit silnější a také připravení na mnohem zásadnější životní změny.