...

... Zdroj: iStock.com

Africký horoskop odhalí vaše skryté schopnosti. Co o sobě ještě nevíte?

Africký kontinent a jeho prastaré civilizace daly vznik africkému zvěrokruhu, který se podobně jako ten západní skládá ze dvanácti znamení na základě data narození. Jeho základem je geomantie, což je druh věštění nebo četby duše podle různých věcí – kostí, hlíny, kamenů nebo písku. Africký horoskop vychází z pozorování lidských rysů a vlastností a předával se po staletí z generace na generaci. Díky znakům, které jsou spojeny s lidmi a jejich každodenními aktivitami, je možné lépe porozumět sobě a ovládnout tak svůj osud.

Africká astrologie používá symboly, které tvoří základ africké kultury a afrických tradic, jako jsou posvátná příroda, rodina, každodenní život. Dvanáct znamení horoskopu a jejich názvy souvisí s tím, co bylo kdysi pro přežití tehdejších lidí podstatné a důležité. Sedí to na vás?

Baobab (4.1.- 3.2.)

Tohle africké znamení je považované za jedno z nejsilnějších, podobně jako baobab, strom, který je pevný, stabilní a silný. O baobabu se říká, že je nepřemožitelný. Vaším nejúspěšnějším měsícem je leden a květen, úspěšný den pak čtvrtek. Podle tohoto znamení patříte k poctivým a otevřeným lidem. Máte dar sebedůvěry a dokážete odolávat životním zkouškám. Vašimi dalšími pozitivními vlastnostmi je integrita, poctivost, inteligence a talent na podnikání. Pořád vyhledáváte nové příležitosti a umíte udělat rychlá rozhodnutí. Jste životní optimisté. Váš život bývá velmi úspěšný.

Pokračování 2 / 12

Bohatství jantaru (4.2. – 5.3.)

Narodili jste se v tomto znamení? Pak máte velký smysl pro morálku, ale taky v sobě máte trochu vzpoury. Jste velmi emocionální a temperamentní, velmi bystří. Máte rádi dobrodružství a vždy jste ochotní dobrodružství podstoupit. Nejste ale moc metodičtí a organizovaní, jste velmi vášniví, pokud jde o materiální věci, což by vás mohlo vést na nesprávnou cestu. Máte potřebuje dělat smysluplné věci, podle čehož si vybíráte také zaměstnání. Vaším úspěšným dnem je středa a měsícem únor a červen.

Pokračování 3 / 12

Rodina (6.3. – 4.4.)

Patříte podle data narození k tomuto znamení? Pak jste altruistický člověk, který se snaží neustále dělat něco pro lidi kolem sebe. Mezi vaše silné stránky patří solidarita, empatie a harmonie. Vašimi nejúspěšnějšími měsíci jsou březen a červenec, dnem úterý. Jste vroucní lidé plní lásky a rozdali byste se. Máte vnitřní moudrost, kterou ostatní hned vycítí. Rodina je pro vás bezpečným útočištěm. Bez dobrých skutků si neumíte život představit.

Pokračování 4 / 12

Malé služby pro sousedy (5.4. – 4.5.)

Tohle znamení je považováno za nejpřínosnější v africkém horoskopu, protože ti, kteří se v něm narodili, vždycky vědí, co mají dělat a jak to mají dělat. Máte v sobě moudrost a víte, kterým směrem vítr fouká. Jste vtipní a humor používáte k tomu, abyste pomáhali druhým. Na tohle znamení se můžete vždy spolehnout, protože je odpovědné a umí vždy dobře poradit. Patříte k lidem, kteří potřebují být obklopení lidmi. Naučte se ale říkat ne. Vašimi úspěšnými měsíci jsou duben a srpen a úspěšným dnem sobota.

Pokračování 5 / 12

Tržnice (5.5. – 4.6.)

Pokud patříte k tomu africkému znamení, jste stabilní a máte většinou prosperující život. Mezi vaše hlavní vlastnosti patří optimismus, lidskost, ale taky tendence k dramatičnosti a impulzivitě. Pokud to přeženete, můžete ztratit spoustu energie. Jste typem člověka, který rychle reaguje a tyhle rychlé reakce bohužel někdy znamenají, že ne vždy se rozhodnete správně. Nemrhejte časem na „mrtvé“ vztahy, z nichž nic nemáte. Jste perfektně informovaní a přátelé vás berou jako skvělého informátora, který je vždy v obraze. Toto znamení je ale také řízeno strachem, láskou a temnými myšlenkami, které vyplývají z emocí, jež nedokáže ovládat. Vašimi úspěšnými měsíci jsou květen a září, úspěšným dnem pak neděle.

Pokračování 6 / 12

Předek (5.6. – 4.7.)

Lidé narození ve znamení předků jsou féroví, vnímaví a mocní. Máte vůdcovské vlastnosti a díky svému kouzlu a síle si dokážete mnohé podmanit. Bohužel to také vede k občasné manipulaci, abyste získali to, co chcete. Vaším životním úkolem je naučit se komunikovat s okolím a méně tlačit na pilu. Jste velcí individualisté, kteří budou moudří jen tehdy, pokud budou velkorysí. Pak se stanete uznávanými a respektovanými. Pozor tedy na vaše ego, važte si více tradic. Jinak v rodině fungujete jako lepidlo, které pomáhá slepit drobné trhliny. Vašimi úspěšnými měsíci jsou říjen a červen, úspěšným dnem pondělí.

Pokračování 7 / 12

Soudce (5.7. – 4.8.)

Vaše osobnost je doslova magnetizující, umíte naslouchat druhým a dokážete taky druhé inspirovat. Pokud jste se narodili v tomto znamení, dokážete v pravý čas podat pomocnou ruku, protože jste se narodili právě pro to, abyste dostáli všem povinnostem. Vždy chcete, aby bylo vše spravedlivé a vy jste měli čisté svědomí. Máte silnou vůli, autoritu a jste velmi oblíbení. Každý svůj krok předem dobře zvážíte a pak teprve jednáte. Ovšem potom si za tím pevně stojíte. Věříte hlavně v sebe sama a svoje schopnosti. Materiální svět vám není cizí, ale nejlépe se cítíte v tom duchovním. Vašimi úspěšnými měsíci jsou červenec a listopad, úspěšným dnem je úterý.

Pokračování 8 / 12

Ořech (5.8. – 3.9.)

Jedno z afrických znamení zvěrokruhu, které patří k těm nejšťastnějším a nejoptimističtějším. Jste citliví, odvážní, ale trochu chaotičtí. Do všeho jdete s velkou chutí a vždy se snažíte ze života ochutnat vše, co můžete. Máte vyvinuté smysly a víte, jak se bavit. Někdy překročíte meze, ale potěšení si prostě nenecháte ujít. Pozor, sexuální apetit by vás mohl zničit, takže nedělejte chyby. Toužíte po poznání, rádi čtete a nesnášíte rutinu. Vašimi úspěšnými měsíci jsou prosinec a srpen, úspěšným dnem pak středa.

Pokračování 9 / 12

Cestovatel (4.9. – 3.10.)

Pokud jste se narodili v tomto znamení, jste zřejmě velmi neposední a zvídaví. Podle afrického zvěrokruhu jste všestranná bytost s otevřenou myslí, která se zajímá o vše a která nenávidí rutinu. Cokoli nového a zajímavého vás dokáže oslovit a probudit všechny vaše sny a touhy. Neumíte moc pracovat s emocemi. Potřebujete pořád nové výzvy, takže moc dlouho doma u rodinného krbu nevydržíte. To samozřejmě neznamená, že nejste schopni vést rodinný život, jen nesmí být nudný. Vašimi nejúspěšnějšími měsíci jsou leden a září, nejúspěšnějším dnem čtvrtek.

Pokračování 10 / 12

Vzdálenost (4.10. – 3.11.)

Tohle znamení přináší podle afrických domorodců nositelům bujnou fantazii, spontánnost, kreativitu a taky netrpělivost. Máte tendenci utíkat od problémů a starostí. Není vaší silnou stránkou řešit obtížné situace, i když se to samozřejmě můžete naučit. Víte, jak se v životě posunout dopředu, a nechcete, aby vás okolnosti pohltily. Snažíte se být realisté a mít hmatatelné cíle. Obecně se ale řídíte spíše instinktem, v mladém věku vás děsí závazky. Vašimi nejúspěšnějšími měsíci jsou únor a říjen, nejúspěšnějším dnem pak pátek.

Pokračování 11 / 12

Dítě světa (4.11. – 3.12.)

Znamení lidí, kteří zůstávají uvnitř pořád dětmi. Jste takové dítě štěstěny, život berete s lehkostí a nadhledem a on vám za to dává samé skvělé příležitosti. Jste tak trochu naivní, ale upřímní, spontánní a dokážete rozsvítit všem kolem vás život. Jste společenští, věrní, chytří, umíte výborně komunikovat a taky vyjednávat. Vaše povaha vám přináší spoustu náklonnosti druhých a vy si to zasloužíte. Vyzařuje z vás pozitivní energie a nevydržíte se dlouho zlobit. Vaše nejúspěšnější měsíce jsou březen a listopad, úspěšným dnem sobota.

Pokračování 12 / 12

Sklizeň a sýpka (4.12. – 3.1.)

Tohle znamení patří v africkém zvěrokruhu k těm šťastnějším a taky nejbohatším – vzhledem k jejich přirozené pracovitosti a energičnosti. Dokážete za všech okolností převzít iniciativu, díky čemuž hodně získáte. Ve vašem osudu je napsáno, že jste se narodili proto, abyste byli úspěšní a abyste svoje schopnosti dokázali využít ve svůj prospěch, k získání bohatství, ale taky moudrosti a velkorysosti. Nedokážete jen tak sedět a čekat na příležitost, vy jí jdete naproti. Někdy řeknete něco, čeho pak litujete, tak se naučte kousnout do jazyka. Vaše nejúspěšnější měsíce jsou prosinec a duben, úspěšným dnem úterý.