Meloun je skvělým zdrojem tekutin.

Meloun je skvělým zdrojem tekutin. Zdroj: Pexels

7 potravin, které byste měla v jíst v horkých dnech

V horkých dnech, jako jsou ty aktuální, bychom do sebe měli dostat přeci jen trochu více tekutin než obvykle. Kromě toho, že bychom s sebou měli neustále nosit láhev s vodou, hydrataci můžete doplnit i vhodnými potravinami. Jaké to jsou? 

Dva litry? Více? Méně? Kolik vody bychom vlastně během dne měli vypít? Odborníci se v tomto názoru stále rozchází a vliv na to má spousta dalších okolností. Je lepší ale nenechat nic náhodě a neustále doplňovat tekutiny všemožnými cestami. Třeba potravinami, které obsahují vodu.

Pokračování 2 / 9

Okurky

Okurka je taková superstar mezi jídly obsahujícími vysoký podíl vody. V sobě má dokonce nejvíce tekutin ze všech pevných potravin, 96,7 % svého objemu. Kromě toho, že ji můžete přidat do zeleninového salátu anebo ji jíst samotnou třeba ke svačině, skvěle vám poslouží i třeba pro přípravu hlavního jídla. Protože v horkých dnech většina z nás nemá moc náladu na teplé jídlo, můžete si vyrobit studenou polévku z čerstvé okurky, bílého jogurtu, máty a ledu.

Okurka je superstar mezi potravinami plnými vody.
Okurka je superstar mezi potravinami plnými vody. | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 3 / 9

Ledový salát

Ledový salát nepatří mezi nejvíce doporučované zeleniny. Ne snad proto, že by nebyl dostatečně zdravý, ale odborníci prosazují většinou tmavší zeleninu, jako jsou špenát nebo římské listy, které jsou nutričně bohatší. Kromě toho obsahují více vitamínu K a kyseliny listové. Ovšem ledový salát má svoji velkou devízu, a to obsah vody, který je 95,6 %.

Ledový salát nemá sice tolik vlákniny, zato více jak 95 % vody!
Ledový salát nemá sice tolik vlákniny, zato více jak 95 % vody! | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 4 / 9

Řapíkatý celer

Traduje se, že řapíkatý celer má negativní kalorie, tedy že vyvinete větší energii při jeho konzumaci a trávení, než kolik zelenina má sama o sobě. Není to tak úplně pravda, ale na druhou stranu, jeden stonek má přibližně 25 kJ, to opravu skoro nic není. A navíc obsahuje vlákninu a vodu, které vás zasytí. Vody dokonce obsahuje 95,4 %. A jako bonus ještě vitamíny A, C a K.

Celer nepatří mezi nejoblíbenější jídla, zato má spoustu  vody.
Celer nepatří mezi nejoblíbenější jídla, zato má spoustu vody. | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 5 / 9

Ředkvičky

Tyto malé pálivé červené kuličky by vám neměly chybět v žádném zeleninovém salátu! Kromě toho, že jsou chutné a obsahují 95,3 % vody, jsou skvělým zdrojem antioxidantů, jako je například katechin. Tím pomáhají pročistit tělo, a zbavit se tak škodlivých látek, které mohou ucpávat lymfatický systém. A jak známo, když člověk detoxikuje, cítí se pak lépe.

Ředkvičky by neměly chybět v žádném salátu.
Ředkvičky by neměly chybět v žádném salátu. | Zdroj: Pexels

Pokračování 6 / 9

Meloun

Dle toho, jak je meloun šťavnatý, zřejmě většině z nás dojde, že je plný vody. Konkrétně 91,5 %. Kromě toho obsahuje antioxidanty, v tomto případě lykopen, který se objevuje v červených potravinách, jako jsou třeba i rajčata nebo paprika. Ovšem meloun je co do obsahu lykopenu král. Skvělým osvěžením je třeba melounová voda. Nakrájejte meloun na kostičky a dejte jej do džánku s vodou a vložte do lednice.

Meloun je skvělým zdrojem tekutin.
Meloun je skvělým zdrojem tekutin. | Zdroj: Pexels

Pokračování 7 / 9

Jahody

Dalším sezónním jídlem, které obsahuje velké množství vody, jsou jahody. Kromě nich to jsou i další bobulovité plody, jako borůvky, ostružiny a podobně, ale jahody mají vody nejvíce. Konkrétně 91,2 %. Na druhém místě se za nimi umístily ostružiny s 88,2 % a maliny s borůvkami s obsahem vody kolem 85 %.

Přečtěte si také, jaký vliv mají jahody na zdraví a které nemoci s nimi porazíte.

Jahody jsou skvělé nejen pro svoji chuť, ale i obsah vody.
Jahody jsou skvělé nejen pro svoji chuť, ale i obsah vody. | Zdroj: Pexels

Pokračování 8 / 9

Brokolice

Nečekala byste to od ní, viďte? Ale brokolice přitom skutečně obsahuje 90,7 % vody. To není všechno, kromě toho je skvělým zdrojem vlákniny, vitamínů A, C, draslíku a sulforafanu, který, jakožto antioxidant, zesiluje schopnost ochranných enzymů v těle odplavovat rakovinotvorné chemikálie.

Věřili byste, že brokolice má tolik vody?
Věřili byste, že brokolice má tolik vody? | Zdroj: Pexels

Pokračování 9 / 9

Video placeholde

Cítíte se unavená? Mrkněte na dalších 5 potravin, které vám dodají energii.