Zítra startují SLOU Fashion Days. Poradí vám, jak si vytřídit i doplnit šatník eticky

7. září 2017 • 10:00
SLOU Fashion Days
SLOU Fashion Days • Foto: SLOU fashion days

Je skvělé, že Mercedes-Benz Prague Fashion Week uzavře akce, která se věnuje nejen příští sezóně, ale i budoucnosti naší planety. Následující dva dny, 8. a 9. září, se totiž konají SLOU Fashion Days, které představí módu ohleduplnou k životnímu prostředí, navíc se budou odehrávat v krásném industriálním prostoru holešovického Vnitroblocku. 

Akce, která byla dříve známá pod názvem Sustainable Fashion Day, se v Praze koná již popáté. Je nejen přehlídkou ekologického oblečení a aktuálních trendů, ale doprovází ji i řada seminářů a diskusí nad problematikou výroby a recyklace oblečení  na workshopu s Kamilou Vodochodskou se tak například dozvíte, jak si doplnit šatník eticky nebo jak ho naopak vytřídit, aby čítal jen ty kousky, které doopravdy nosíte (a těch moc není). Tina Life vás zase naučí, jak si vyrobit vlastní ekologický prací prášek nebo aviváž

Zajímá vás, kdo vyrábí vaše oblečení z rychlých řetězců? Pak si nenechte ujít přednášku fotografky Jarmily Štukové Byla jsem v Bangladéši. Své k tématu jistě přidá i britská módní návrhářka a zakladatelka kampaně Fashion Revolution Carry Somers, jež se rovněž zabývá příběhy výrobců oblečení, ale také způsoby, jak zapojit co nejvíc spotřebitelů do řešení problémů s odpady. 

Carry Somers, zakladatelka Fashion Revolution Carry Somers, zakladatelka Fashion Revolution Autor: Wikipedia.com

Podívejte se na video kampaň Fashion Revolution, kde automat nabízí lidem trička za pouhá dvě eura.
Kampaň Fashion Revolution z roku 2015 VIDEO Youtube.com

Vedle toho se můžete těšit na prezentace desítek respektovaných značek, které nejenže šetří naši planetu, ale zároveň vyrábějí atraktivní a cool módní kousky. Chybět nebude Nila, Créeme, Win Win Love, Natalie Steklová, Punktura, Etik Butik, Cila... ale i kosmetické značky jako Kantu (produkty na relaxaci) nebo Acquarella (vodní laky na nehty). Jejich kompletní seznam naleznete zde.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy