SLOU fashion days

SLOU fashion days Zdroj: SLOU fashion days

Zítra startují SLOU Fashion Days. Poradí vám, jak si vytřídit i doplnit šatník eticky

Je skvělé, že Mercedes-Benz Prague Fashion Week uzavře akce, která se věnuje nejen příští sezóně, ale i budoucnosti naší planety. Následující dva dny, 8. a 9. září, se totiž konají SLOU Fashion Days, které představí módu ohleduplnou k životnímu prostředí, navíc se budou odehrávat v krásném industriálním prostoru holešovického Vnitroblocku. 

Akce, která byla dříve známá pod názvem Sustainable Fashion Day, se v Praze koná již popáté. Je nejen přehlídkou ekologického oblečení a aktuálních trendů, ale doprovází ji i řada seminářů a diskusí nad problematikou výroby a recyklace oblečení – na workshopu s Kamilou Vodochodskou se tak například dozvíte, jak si doplnit šatník eticky nebo jak ho naopak vytřídit, aby čítal jen ty kousky, které doopravdy nosíte (a těch moc není). Tina Life vás zase naučí, jak si vyrobit vlastní ekologický prací prášek nebo aviváž.

Zajímá vás, kdo vyrábí vaše oblečení z rychlých řetězců? Pak si nenechte ujít přednášku fotografky Jarmily Štukové Byla jsem v Bangladéši. Své k tématu jistě přidá i britská módní návrhářka a zakladatelka kampaně Fashion Revolution Carry Somers, jež se rovněž zabývá příběhy výrobců oblečení, ale také způsoby, jak zapojit co nejvíc spotřebitelů do řešení problémů s odpady.

Carry Somers, zakladatelka Fashion Revolution
Carry Somers, zakladatelka Fashion Revolution | Zdroj: Wikipedia.com

Podívejte se na video kampaň Fashion Revolution, kde automat nabízí lidem trička za pouhá dvě eura.

Video placeholde

Vedle toho se můžete těšit na prezentace desítek respektovaných značek, které nejenže šetří naši planetu, ale zároveň vyrábějí atraktivní a cool módní kousky. Chybět nebude Nila, Créeme, Win Win Love, Natalie Steklová, Punktura, Etik Butik, Cila... ale i kosmetické značky jako Kantu (produkty na relaxaci) nebo Acquarella (vodní laky na nehty). Jejich kompletní seznam naleznete zde.