Zavinovací šaty, Miss Selfridge, 1469, www.zoot.cz

Zavinovací šaty, Miss Selfridge, 1469, www.zoot.cz Zdroj: Zoot.cz

Zavinovací šaty, Asos, 61 EUR
Zavinovací šaty, Mango, 1299 Kč
Hedvábné zavinovací šaty Berta, Lazy Eye, 6900 Kč, www.lazyeye.cz
Zavinovací šaty, COS, 79 EUR, www.cosstores.com
Zavinovací šaty, Diane von Furstenberg, 210 EUR, www.net-a-porter.com
15
Fotogalerie

Zavinovací šaty: Jediný kousek, který v létě opravdu musíte mít

Pořídit si na léto jen jeden nový kousek? To je trochu málo. Kdybyste ale přece jen musela na tuto výzvu přistoupit, kupte si zavinovací šaty. 

Ne každému návrháři se poštěstí vytvořit ikonický kousek, který je i po čtyřiceti letech spojován s jeho jménem. Návrhářka Diane von Furstenberg patří k těm šťastným a dodnes je považována za tu, která "vynalezla" zavinovací šaty. Psal se rok 1974.

Diane von Furstenberg a její slavné zavinovací šaty
Diane von Furstenberg a její slavné zavinovací šaty | Zdroj: Archiv DVF

Návrhářka Diane von Furstenberg popisuje vznik svých ikonických zavinovacích šatů, na které nedá dopustit ani Madonna.

Dnes, o 43 let později, jsou zavinovací šaty opět hitem. Nosí se všechny délky sukně i rukávů, zavinovací šaty připomínají minimalistické vesty i okázalá kimona, velké popularitě se těší klasické vzory jako květiny nebo puntíky.

Nejvíc si vás ale zavinovací šaty získají tím, že jsou nesmírně sexy. Mají hluboký výstřih, mívají i rozparek, současně však působí ležérně a pohodlně. A co víc, jsou také variabilní, klidně je využijete i na podzim.

Nevěříte?

Podívejte se na 5 způsobů, jak je nosit.

Pokračování 2 / 6

1. Nalehko jako Francouzka

Jestli dnes někdo zpopularizoval zavinovací šaty, pak jsou to Francouzky. Ty jsou totiž mistryně v nošení hlubokých výstřihů, aniž by přitom vypadaly lacině. Pod šaty si většinou neberou podprsenku (nebo ne vyztuženou), a přesto (nebo právě proto) vypadají rafinovaně sexy.

Pokračování 3 / 6

2. S cool tričkem

Připadá vám výstřih u zavinovacích šatů moc hluboký? Oblékněte si pod ně ještě tričko s potiskem jako slavná stylistka Pernille Teisbaek. Mimochodem, Pernille připomíná, že zavinovací šaty jsou skvělou volbou i v těhotenství.

Pokračování 4 / 6

3. S kotníkovými botami

Tuhle variantu využijete nejen ve městě, ale i na různých festivalech. Alternativou ke kotníkovým botám jsou stylové bílé tenisky, popřípadě conversky. Ještě klobouk na hlavu a můžete jít.

Pokračování 5 / 6

4. S džínami

Šaty a džíny? Ano! V tomto případě můžete pod šaty vzít ještě top na ramínka a nechat je lehce rozhalené. Podobné vrstvení využijete i na podzim, jen na šaty můžete obléknout pro změnu svetr.

Pokračování 6 / 6

5. S kozačkami

Zavinovací šaty a kozačky mohou být příliš, když ale zvolíte správné délky, získáte velmi elegantní outfit. Ta správná sedmdesátá léta evokují délka sukně do půli lýtek a kozačky na vysokém podpatku. Jako doplněk můžete zvolit zajímavý pásek.