Vínová: Barva, kterou chceme nosit právě teď. Kde koupit ty nejkrásnější kousky?

Přichází to každý podzim. Navzdory všem možným trendům či barvám sezony (teď je to jasně červená) se jeden odstín prosadí zcela určitě: Vínový nebo, chcete-li, bordó. Proč ho tak milujeme a proč se každý rok vrací?

Vínová barva se na podzim stává symbolem zpomalení a souznění s přírodou. Sklízí se hrozny, náš jídelníček ovládne kromě dýně i červená řepa a také některé stromy se zbarví do tmavě červené (nemluvě o večerech nad sklenkou červeného). A právě na pozadí podzimního hygge, v období, kdy přijdou na řadu šály a pumpkin spice latte, nastává také čas vylovit ze skříně oblíbené vínové kousky. Popřípadě doplnit šatník novými.

Přestože barvou této sezony je sytě červená, vínová má oproti ní jednu výhodu. Není tak výrazná, takže se hodí i pro dny, kdy nechcete být příliš "vidět", přesto zůstává elegantní a v součinnosti s aktuální sametovou vlnou působí vysloveně luxusně a požitkářsky. A platí to i pro krajku nebo kůži – vínové kabelky nebo křiváky jsou opět hitem.

Vínovou si oblíbila i Victoria Beckham, která v těchto dnech obléká outfity ze své kolekce pro podzim a zimu 2017 a dokazuje, že této barvy není nikdy dost. Klidně ji můžete zopakovat i na kabelce nebo na botách. Anebo se do ní obléknout celá (jako Anna Dello Russo v modelu Bottega Veneta na úvodní fotografii). Kromě černé vypadá vínová skvěle s příbuznými odstíny pastelově růžové, syté fuchsiové nebo zářivé červené.

Ve fotogalerii najdete ty nejkrásnější vínové kousky, které jsou teď v obchodech k mání. Vyberete si?