Prabal Gurung podzim/zima 2018-2019

Prabal Gurung podzim/zima 2018-2019 Zdroj: Profimedia.cz

Trendy z New Yorku: Budeme letos na podzim nosit totéž co loni?

Dneska končí v New Yorku první ze čtyř hlavních fashion weeků pro podzim a zimu 2018–2019. Jaké přinesl trendy? 

Při pohledu na přehlídky newyorského fashion weeku nás nejednou napadlo, že návrháři zkrátka vzali trendy pro jaro a léto 2018 a jen jim dodali zimní kabátek. Což je vlastně skvělé. Už dlouho na tomto principu fungují i nejvlivnější značky jako Gucci nebo Balenciaga, které se nesnaží pokaždé přijít s něčím novým, ale naopak se snaží držet mezisezónní kontinuitu, a tím i posilují identitu značky. Jinými slovy, svetr Gucci na první pohled poznáte a je přitom jedno, jestli je z roku 2015 nebo 2018. A podobně to začínají vidět i ostatní.

Staré dobré trendy

Pro nás, koncové zákazníky, to znamená, že trendy, jimž jsme podlehli loni nebo tuto zimu, se v naší skříni ještě nějakou dobu ohřejí. Výrazné barvy jako oranžová, žlutá, fialová nebo červená jen dostanou tlumenější nádech a nově je doplní odstíny růžové– zářivě fuchsiová, candy pink i starorůžová s nádechem až do hněda. Chybět nebudou ani rezavě hnědá, camel, khaki nebo švestková, které tvoří dokonalý základ podzimního šatníku.

Zleva: Ulla Johnson, Tibi, Tory Burch, Victoria Beckham, Carolina Herrera
Zleva: Ulla Johnson, Tibi, Tory Burch, Victoria Beckham, Carolina Herrera | Zdroj: Profimedia.cz

A podobně se můžeme připravit i na návrat oblíbených materiálů. Pokud jste podlehla letošní sametové mánii, těšte se, že tyto kousky zase vytáhnete. A platí to i pro satén nebo semiš. Ani letošní zima se neobejde bez zvířecích potisků, svislých pruhů, šedých preppy kostek a květinových vzorů. Ty budou vypadat obzvlášť sofistikovaně – výšivky jako z herbáře představil Oscar de la Renta, potisky u americké návrhářky Tory Burch pro změnu evokují překrásně ilustrovanou knihu o květinách Botanicum.

Zleva: Prabal Gurung, Tory Burch, Victoria Beckham, Jonathan Simkhai, Oscar de la Renta
Zleva: Prabal Gurung, Tory Burch, Victoria Beckham, Jonathan Simkhai, Oscar de la Renta | Zdroj: Profimedia.cz

Zleva: Bottega Veneta, Badgley Mischka, Carolina Herrera, Jonathan Simkhai, Tom Ford
Zleva: Bottega Veneta, Badgley Mischka, Carolina Herrera, Jonathan Simkhai, Tom Ford | Zdroj: Profimedia.cz

Plánujete svatbu? Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!

Doporučujeme

Načíst další články