Jemný peeling s jojobovými estery, Nobilis Tilia, eshop.nobilis.cz, 229 Kč/50 ml

Jemný peeling s jojobovými estery, Nobilis Tilia, eshop.nobilis.cz, 229 Kč/50 ml Zdroj: archiv firem

Peeling Mark Scrub Coffee, Mark Scrub, vemzu.cz, 460 Kč/200 g
Osvěžující tělový peeling s vůní citron a petitgrain, Sothys, 1300 Kč/200 ml
Rostlinný tělový peeling s pudrem z meruňkových jader, Yves Rocher, yves-rocher.cz, 189 Kč/150 ml
Peeling Mark Coffee Chocolate, Mark Scrub, markscrub.cz, 427 Kč/200 g
Sprchový peeling Pomerančové máslo, Ziaja, ruzova10.cz, 119 Kč/200 ml
14
Fotogalerie

Testujeme v redakci: Který peeling dokonale připraví kůži na léto?

Právě teď je ten pravý čas obohatit koupelnovou výbavu o peeling. Ten dokonale připraví vaši kůži na letní opalovaní. Bronz nachytáte mnohem rychleji a navíc vám i déle vydrží. Který peeling jsme si zamilovaly my v redakci?

Andrea, redaktorka Ženy.cz, 26 let: "Od února do června používám peeling jednou týdně. Opálit se je pak mnohem jednodušší."

Osvěžující tělový peeling, Sothys

Za ty roky, co peelingy patří do mojí hlavní koupelnové výbavy, mám na ně celkem vysoké nároky. Velmi ocením, když mě ještě nějaký peeling dokáže překvapit. Tomu od Sothys se to povedlo. Překvapila mě brčálově zelená barva, gelová konzistence i svěží, ale nevtíravá vůně. Scrub je velmi jemný (pro mě možná až příliš), takže je ideální i pro citlivější kůži. Zanechává pokožku příjemně hydratovanou a lehce mastnou, takže není potřeba po koupání ještě nanášet tělové mléko. Velkým plusem pro mě byla špachtlička, díky které jsem do peelingu nemusela sahat rukama.

+ konzistence, špachtlička v balení, hydratace

Osvěžující tělový peeling s vůní citron a petitgrain, Sothys, 1300 Kč/200 ml
Osvěžující tělový peeling s vůní citron a petitgrain, Sothys, 1300 Kč/200 ml | Zdroj: archiv firem

Kávový peeling na obličej i tělo, Mark Scrub

Fenomén kávových peelingů jsem zaznamenala, ale tohle byla moje premiéra. Líbí se mi papírový obal, zaujala mě i pronikavá kávová vůně. Nanášení jsem si doslova užívala. Peeling je poměrně hrubý, což mi vyhovuje, protože mám ráda pocit, že jsem se opravdu důkladně zbavila odumřelé kůže. Nevýhodou je, že se doporučuje nechat působit 5 minut, takže si ve sprše trochu postojíte. Výsledkem je dokonale jemná a hydratovaná kůže, která voní ještě několik hodin po kávě, ale také nepořádek všude, kam se pohnete.

+ obal, vůně, hrubší konzistence

Peeling Mark Scrub Coffee, Mark Scrub, vemzu.cz, 460 Kč/200 g
Peeling Mark Scrub Coffee, Mark Scrub, vemzu.cz, 460 Kč/200 g | Zdroj: archiv firem

Rostlinný peeling, Yves Rocher

Scrub s meruňkovým pudrem v první řadě krásně voní. Má příjemnou konzistenci sprchového gelu, takže se jednoduše nanáší. Je hrubší, což mi, jak už jsem psala, vyhovuje. Kůže je po aplikaci sametově hladká, ale ne příliš hydratovaná. Je třeba nanést ještě tělové mléko.

+ vůně, konzistence, sametově hladká pleť

Rostlinný tělový peeling s pudrem z meruňkových jader, Yves Rocher, yves-rocher.cz, 189 Kč/150 ml
Rostlinný tělový peeling s pudrem z meruňkových jader, Yves Rocher, yves-rocher.cz, 189 Kč/150 ml | Zdroj: archiv firem

Primer peeling, St. Moriz

Tento tělový peeling je určen na přípravu kůže před nanášením samoopalovacího přípravku. Zajistí, že opálení bude rovnoměrné. Když samoopalování neplánujete, můžete ho samozřejmě používat také. Poslouží opravdu skvěle. Má příjemnou vůni připomínající tu opalovacích krémů, takže se na pár minut přenesete do letních dnů. Peeling je takový zlatý střed, ani jemný, ani hrubý. Kůže je krásně jemná, ale je třeba použít ještě tělové mléko.

+ vůně, hladká kůže

Petra, redaktorka Ženy.cz, 34 let: "Peeling používám jednou měsíčně před depilací, pomáhá mi proti zarostlým chloupkům. Také mě zbavuje sušších míst na těle, hlavně na loktech a kolenou."

Čokoládový peeling, Mark Scrub

Jak ještě více znásobit skvělé účinky sprchy? Spojit ji s peelingem Coffé Chocolate. Odměnou vám bude krásně hladká a vypnutá pokožka. Kofein, přírodní oleje a komplex vitamínů pomáhají zmírnit nedokonalosti pokožky, jako jsou ekzém, akné, celulitida či strie. Má pleť na obličeji má sklon k tvorbě pupínků, ale po aplikaci čokoládového scrubu je vyčištěná, póry se zmenší a pokožka získá jas. S kůží na stehnech dokáže také zázraky, zpevní ji a hydratuje. Žádná suchá místa. Při aplikaci ve sprše sice vypadáte jak bahenní královna, ale když vše smyjete, jste jako znovuzrozená. A ta vůně, káva a čokoláda. Po mé sprše chodilo do koupelny procesí se načuchat energie.

+ vůně, jasná a svěží kůže

- jemná kávová zrníčka jsou všude

Peeling Mark Coffee Chocolate, Mark Scrub, markscrub.cz, 427 Kč/200 g
Peeling Mark Coffee Chocolate, Mark Scrub, markscrub.cz, 427 Kč/200 g | Zdroj: archiv firem

Sprchový peeling, Ziaja

Peeling používám zejména, když se chystám depilovat nohy nebo když si před plesem stříkám tekuté silonky. Před plesem chci mít dokonale hladké nohy, žádné šupinky a suchá místa. Před depilací dát všechny chloupky do pozoru, aby se všechny vytrhly. Pomerančový peeling má hrubší strukturu s mikrogranulemi, což bylo na zarůstající chloupky bezvadné. Tekutější struktura peelingu jej pomůže lépe roznést po těle. Obrousí suchá a hrbolatá místa, ale nepřišlo mi, že by kůži dost hydratoval.

+ mikrogranule a dobré roztírání

Sprchový peeling Pomerančové máslo, Ziaja, ruzova10.cz, 119 Kč/200 ml
Sprchový peeling Pomerančové máslo, Ziaja, ruzova10.cz, 119 Kč/200 ml | Zdroj: archiv firem

Karobový peeling, Bioaroma

Už jen při pohledu na balení se vám sbíhají sliny a když otevřete, zláká vás i vůně. Přiloženou špachtličkou pak odstartujete nanášení zázračného „sirupu“, který obsahuje krétský karobový sirup, levanduli a karobová zrníčka. Tady nemluvíme o peelingu, ale o rituálu krásy. Kůže je maximálně zpevněná, celulitida prchá kamsi, najednou máte pocit zpevněné, vytrénované pokožky, zejména nohy a zadeček a břicho. O tenhle peeling byl v naší rodině boj. Po 14 dnech používání, tzn. 3 aplikace, byly mé lokty jako samet.

+ proces nanášení, vůně, zpevňující účinky

Irena, editorka Ženy.cz, 42 let: "Peeling používám celoročně zhruba dvakrát do měsíce. Díky tomu mám jemnou kůži."

Sprchový peeling, L'Occitane

Mandlovou řadu od L'Occitane mám ráda, protože ne všechny mandlové vůně mi sedí a tady se to povedlo maximálně. Peeling je gelový s jemnými zrníčky. Jeho aplikace je jednoduchá, rychlá, peeling se výborně rozetře a vůbec nedře, což je pro mne výhoda. Pokožka je poté hydratovaná tak akorát, ale je pravda, že té mojí stačí opravdu málo a pokud má někdo suchou kůži, možná by ocenil hydrataci větší. Za mě ale naprostá spokojenost.

+ vůně, jednoduchost aplikace, hydratace

Sprchový peeling Mandle, L'Occitane, cz.loccitane.com, 425 Kč/200 ml
Sprchový peeling Mandle, L'Occitane, cz.loccitane.com, 425 Kč/200 ml | Zdroj: archiv firem

Kakaový tělový peeling, Bean Body

Na tento peeling jsem se těšila. Kvůli tomu, že kávu miluju a balení připomíná sáček z nějakého fajnšmekrovského obchodu. Zadruhé ho všichni chválí, tak jsem byla zvědavá. A za třetí nádherně voněl, směsí kávy a kokosu. Tím ale má radost tak trochu skončila. Mletá káva, která je pochopitelně podstatou celého peelingu, vám zašpiní vanu, sprchu a kvůli tomu, že je mastná od kokosového oleje, tak na všem hodně ulpívá. A vaše tělo zůstane po aplikaci hnědé, což samotná voda nesmyje, ale musíte použít i sprchový gel. Pokožka je opravdu dokonale jemná, hydratovaná a krásně voní, ale zážitek z úklidu to asi nepřebije.

+ hydratuje, voní

Tělový peeling Kakao a lesní plody, Bean Body Coffee, demdaco.cz, 422 Kč/220 g
Tělový peeling Kakao a lesní plody, Bean Body Coffee, demdaco.cz, 422 Kč/220 g | Zdroj: archiv firem

Tělový peeling s vůní kávy, Dermacol

A další kávový peeling, tentokrát s kousky cukru. Přiznám se, že tato vůně mi úplně nesedla, ale byla intenzívní a dlouho vydržela. Krystalky cukru jsou poměrně velké, jejich výhoda ovšem je, že se po chvilce obrousí a rozpustí. Pokožka je pak ale opravdu hladká a hydratovaná. Pokud vám vůně sedne, udělá výrobek dobrou službu za dobrou cenu.

+ dlouhotrvající vůně, hydratace, hladká pokožka

Opojný tělový peeling Irish Coffee, Dermacol, dermacol.cz, 149 Kč/200 g
Opojný tělový peeling Irish Coffee, Dermacol, dermacol.cz, 149 Kč/200 g | Zdroj: archiv firem

Ivona, redaktorka Ženy.cz, 34 let: "Moje kůže má sklony k vysušování, takže peeling používám pravidelně a ocením, když hydratuje."

Cukrový peeling, Ziaja

Peeling, který si mě naprosto získal svou čokooříškovou vůní. Má hrubší konzistenci, takže jsem ho používala hlavně na chodidla, ale mohu jen doporučit. Mívám problémy se zatvrdlou pokožkou, tento peeling však udržoval moje paty hladké. A ihned po aplikaci na kůži vytvářel takový příjemný hebký film. Zkrátka produkt, který potěší nejen smyslově, ale i svými účinky. Používala jsem ho opravdu ráda.

+ vůně, citelné zjemnění pleti

Cukrový peeling Cupuacu, Ziaja, ruzova10.cz, 149 Kč/200 ml
Cukrový peeling Cupuacu, Ziaja, ruzova10.cz, 149 Kč/200 ml | Zdroj: archiv firem

Březový sprchový peeling, Weleda

Peeling od Weledy má velmi příjemnou, svěží, intenzivní a „zdravou” vůni. Jedná se o sprchový krém, který obsahuje větší, ale měkčí částečky (jsou to perličky z včelího a karnaubského vosku), díky kterým si masáž pokožky doopravdy užijete (nedřou, ale dokážou ji prokrvit). Odumřelé buňky odstraňuje díky velmi jemným cukerným tenzidům. Jelikož celulitidu úplně neřeším (ne, že bych ji vůbec neměla, ale víc mě trápí suchá pokožka), nedokážu posoudit, jak moc mi tento produkt pomohl. Má se ale používat jednou až dvakrát týdně po dobu měsíce a ideálně v kombinaci s březovým olejem Weleda proti celulitidě. Já především oceňuju, že kůži nevysušuje (díky meruňkovému oleji) a celkově jde o velmi příjemný přípravek.

+ krásná vůně, nedře, dobře se sním masíruje, přírodní složení

Březový sprchový peeling, Weleda, weleda.cz, 219 Kč/150 ml
Březový sprchový peeling, Weleda, weleda.cz, 219 Kč/150 ml | Zdroj: archiv firem

Jemný peeling, Nobilis Tilia

Další fajn produkt, který oceníte hlavně před prázdninovou sezonou, jelikož má podporovat dobré opálení. Má nevtíravou vůni a také jemňoučkou texturu, která se přidáním vody v podstatě mění na exfoliační mléko. Tento peeling je tak určen nejen na tělo, ale i na obličej. Já jsem ho používala hlavně na oblast dekoltu, kde mám docela citlivou pokožku se sklony k zarudnutí či pupínkům. Po použití byla jemná a bez reakce, takže super.

+ hodí se pro citlivou pleť, podporuje sjednocené opálení, přírodní složení

Jemný peeling s jojobovými estery, Nobilis Tilia, eshop.nobilis.cz, 229 Kč/50 ml
Jemný peeling s jojobovými estery, Nobilis Tilia, eshop.nobilis.cz, 229 Kč/50 ml | Zdroj: archiv firem

Plánujete svatbu? Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!