Sametová mánie vrcholí: Nosí se plisé, třpytky i třásně!

Jak se blíží období Vánoc a večírků, dostávají i současné trendy slavnostnější podobu. Asi nejvýraznější materiál sezony, samet, už sám o sobě nestačí. Teď se k němu přidávají různé zdobné prvky jako třpytky, výšivky, třásně nebo plisé. Užijte si letošní okázalost v módě, jak se patří, rok 2017 se loučí ve velkém stylu!

Od devadesátých let nebyl samet populární tak jako letos. Ale abychom jen nekopírovali minulost, získává letos mnohem zajímavější podobu a posouvá se na samou hranici dekadentního kýče. Jestli jste o návratu sametu pochybovala, nyní si můžete být jistá, že trend, který započal už minulý rok na podzim na přehlídkách Erdem, Gucci nebo Prada, jen tak neodezní. Letošní zima je jím totiž doslova posedlá. Samet se nosí v tradičních barvách černé a vínové, nicméně hitem je také medově žlutá nebo ocelově modrá.

Jeannedamas.tumblr.com (link in bio)📷🌹

Příspěvek sdílený Jeanne (@jeannedamas),Lis 28, 2017 v 5:01 PST

Autumn Winter 2017 details #AW17

Příspěvek sdílený ERDEM (@erdem),Říj 29, 2017 v 10:02 PDT

Samet se letos kromě devadesátek inspiruje také glam rockem 70. let a érou Davida Bowieho. Hitem jsou plisé, sametová krajka i potisky, třpytky, třásně nebo i kombinace s flitry. Do sametu se můžete zahalit klidně celá, když budete mít náladu – nosí se nejen šaty, ale i overaly a kalhotové kostýmy. Na druhou stranu bohatě stačí i jeden extravagantní kousek.

A kde právě teď seženete ty nejzajímavější sametové kousky? Podívejte se do galerie.