Nestihla jste limitku Erdem x H&M? Těchto 24 kousků vám ji vynahradí

Před necelým týdnem měla premiéru dlouho očekávaná designérská spolupráce Erdem x H&M. Jenže kdo chtěl ulovit nějaký ten květinový kousek návrháře, jehož šaty nosí Kate Middleton i Alexa Chung, musel reagovat bleskově. Už za pár hodin byla totiž většina modelů z této limitované kolekce beznadějně vyprodána. Beznaději přesto propadat nemusíte. Máme pro vás čtyřiadvacet kousků jiných značek, ze kterých budete mít stejnou radost.

Tvorba kanadského návrháře s tureckými kořeny a základnou v Londýně jménem Erdem Moralıoğlu je samozřejmě jedinečná a platí to i pro jeho limitku vytvořenou exkluzivně pro H&M. Na druhou stranu, jeho oblíbený motiv, orientální květinový vzor na černém podkladu, je letos žhavým trendem, a tak ho chtě nechtě najdeme i u mnoha jiných značek.

Vedle květinových vzorů jsou stavebními kameny kolekce Erdem x H&M také krajka, plisé, černé mašle, viktoriánské střihy či tvídové kostky. A platí to i pro Erdem jako takový, jehož šaty si oblíbily i Kate a Pippa Middletonovi nebo Meghan Markle. Estetika šatů, které jsou jako stvořené pro audienci u královny, se nadto časově potkala s opulentní tvorbou jiného současného velkého hráče, módního domu Gucci, který má ohromný vliv na generaci mileniálů.

Bylo tedy jisté, že i nová kolekce Erdem x H&M bude úspěšná, obzvlášť, když jí předcházely speciální launch party s celebritami oděnými v šatech, na které všichni tak netrpělivě čekali. A byla – dokonce tak, že už minutu po spuštění prodeje stránky švédského řetězce "spadly", nakolik byly zahlcené dychtivými zákazníky (ve frontách před obchody nebyla situace o moc lepší). Frustrovaní módní fanoušci pak psali na sociální sítě rozhořčené komentáře („Cože, je teprve deset a už je vyprodáno?“), zatímco ti šťastnější začali plnit Instagram svými úlovky.

Ale frustrace není na místě. Jestli se vám líbí kombinace květinového vzoru, krajek, mašlí, viktoriánských střihů... máme pro vás dvacet čtyři kousků jiných značek, díky kterým na vyprodanou kolekci Erdem x H&M rychle zapomenete.

Podívejte se do fotogalerie.