Používáte řasenku správně? Tohle jsou největší chyby!

30. listopadu 2016 • 07:30
 • Když ráno zaspíte, máte kocovinu a dítě musí být do půl hodiny ve školce, nemáte rozhodně náladu dělat si kompletní líčení s kočičími linkami. Pokud chcete i během pěti minut vypadat stylově, měla byste vyčistit obličej pleťovou vodou, nanést na sebe BB krém, který vás hydratuje, a hlavně nezapomenout na řasenku. Dávejte ale pozor, abyste při jejím nanášení nedělala jednu z těchto zásadních chyb:

 • Začínáte na horních řasách

  Nepsaným pravidlem pro řasenky je: horní řasy na denní nošení, horní a spodní na večer. Pokud ale máte řasy krátké nebo světlé, klidně si je zvýrazněte i na den.

  V takovém případě začínejte líčením spodních řas. Pokud totiž nalíčíte nejdříve ty horní, nehezky se vám obtisknou pod víčko, jakmile sklopíte oči při líčení spodních řas.

 • Moc pumpujete

  Častým zlozvykem při práci s řasenkou je, že štětečkem uvnitř několikrát "pumpujete" nahoru a dolů, abyste ho co nejvíce obalila barvou. Problém ale je, že takto dovnitř řasenky dostanete spoustu vzduchu, kvůli kterému řasenka rychleji vysychá. Místo toho vytahujte aplikátor krouživým pohybem a na konci z něj otřete přebytečnou barvu.

 • Špatně pohybujete řasenkou

  Přehnaným nebo nešikovným nanášením řasenky si řasy snadno slepíte, a vytvoříte tak nevzhledné řasy jako "pavoučí nožičky". Abyste se jim vyhnula, řasenku naneste maximálně ve dvou vrstvách. Raději než směrem nahoru s ní pohybujte cik cak, hezky od kořínků. V ideálním případě je pak pročešte speciálním hřebínkem na řasy.

 • Používáte starou řasenku

  Jistě víte, že každá kosmetika má své datum spotřeby. Kromě toho vyraženého na obalu naleznete na produktu také obrázek krému s údajem, kolik měsíců po otevření jej můžete bez pobav používat.

  U řasenky je to 6 měsíců po otevření. Poté ji raději vyhoďte. Nejen proto, že má tendenci vysychat a mohla by se vám z řas nevzhledně drolit, ale hlavně z důvodu rizika oční infekce.

 • Neděláte z toho vědu

  Vypadá to jako naprosto snadná věc – projedu řasy řasenkou a jde se. Ve skutečnosti byste ale měla brát v potaz kvalitu svých řas a používat nejen odpovídající řasenku, ale i techniku. Máte-li řasy příliš krátké, zaměřte se na dlouhé tahy prodlužující řasenkou. Řídké zase nalíčíte lépe několika mikro pohyby do stran.

  Pozornost věnujte hlavně řasám u vnitřního koutku oka a naličte je opravdu pečlivě. Máte-li ale oči blízko u sebe, řasy u vnitřního koutku oka vynechte úplně a věnujte se jen těm u koutku vnějšího. Oči se tak opticky oddálí.

 • Bojíte se kleštiček na řasy

  Kleštičky na řasy jsou nejlepším přítelem (skoro) každých řas. Pokud je tedy nepoužíváte, nebo dokonce nevlastníte, měla byste to urychleně napravit. Vynechat je můžete jedině v případě, že máte řasy dlouhé a přirozeně natočené – jako mrkací panenka.

  Jinak vám ale použití kleštiček pomůže řasy natočit, takže se opticky prodlouží a doslova vám otevřou a rozzáří pohled. Nikdy ale nepoužívejte kleštičky na již nalíčené řasy, abyste si je nepoškodila.

 • Používáte voděodolnou řasenku

  Voděodolná řasenka je skvělá na dovolenou u moře nebo tehdy, pokud si jdete zaplavat do bazénu. Používat ji ale ke každodennímu líčení místo "normální" řasenky, to řasy nepřirozeně zatěžuje. Aby totiž byla opravdu voděodolná, je potřeba ji citlivě odličovat přípravky na olejové bázi. Micelární voda vám ji totiž neodlíčí dokonale a řasy by vám mohly začít vypadávat.

 • Odličujete se špatně

  Na kompletní odličování make-upu, včetně toho očního, jsou nejlepší odličovací oleje, které vám jako jediné odlíčí pleť skutečně dokonale. I s nimi ale musíte vědět, jak správně řasenku odličovat. Zapomeňte okamžitě na tření očí tam a zpátky! Raději odličovací tamponek navlhčete teplou vodou, dejte na něj olej, micelární vodu nebo speciální odličovač očního make-upu a na 1 až 2 minuty ho přiložte na zavřené oko. 

  Přípravek se tak dostane do líčidla, začne ho rozpouštět a vy jej pak z řas dostanete několika jemnými, krouživými pohyby. Nezničíte si tak řasy ani nevytvoříte mimické vrásky na citlivé kůži v očním okolí.

  Článek připravil Blesk pro ženy

Autor: brig
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy