Podzimní kosmetické novinky: Bez kterých produktů se v následujících týdnech neobejdete?

Začíná podzimní mise, ve které je hlavním úkolem udržet si co nejdéle opálení, vrátit vysušeným vlasům i kůži vlhkost a pružnost a trošku osvěžit svou kosmetickou taštičku. Vybraly jsme pro vás podzimní kosmetické novinky, které vám při cestě za regenerací a v přípravě na zimní měsíce skvěle pomůžou. 

Stejně tak jako tvoří neodmyslitelnou součást naší dovolenkové výbavy krémy na opalování, významné místo by v ní mělo patřit i péči po opalování, tedy hydrataci, po které teď vaše kůže hlasitě volá. Do každodenní péče proto co nejdříve zařaďte hydratační tělové mléko a sprchové oleje, které zabrání vysušování při sprchování. S tělovými peelingy to naopak nepřehánějte, jejich čas přijde až v zimě. Teď byste se akorát zbytečně připravila o opálení, na kterém jste poctivě dřela celé léto. Zbavovat se odumřelých kožních buněk stačí v tomto období zhruba jednou do měsíce.

Regenerační tělové mléko pro suchou pokožku, Yves Rocher, 259 Kč

Důkladnou péči potřebuje i vaše pleť.Kromě krémů na obličej vsaďte také na hydratační séra, která mají intenzivnější účinek. Dvakrát týdně si také dopřejte hydratační obličejovou masku.

Stejně oslabené jako pokožka jsou po létě také vlasy. Oslabené a vysušené kadeře je třeba co nejrychleji vrátit zpět do formy. Ideálním pomocníkem jsou vlasové oleje, které je rychle vyživí a zabrání dalšímu vysoušení. Neobejdete se ani bez masky, kterou teď po létě používejte alespoň jednou týdně. Pokud chcete svou kštici opravdu maximálně hýčkat, pořiďte si šampon a kondicionér na poškozené vlasy a také sérum na vlasy a vlasovou pokožku.

Rakytníková maska pro silně poškozené vlasy, Biooo, 279 Kč

A teď je čas si chladný podzim udělat trochu radostnější. Kromě pečujících přípravků můžete svou kosmetickou sbírku rozšířit ještě o žhavé novinky v dekorativní kosmetice. Zatímco během letních dnů nás to táhlo spíše k přirozenému looku, kterému dominovaly lehký BB krém a voděodolná řasenka, na podzim se můžete vyřádit trochu více. Do svých kosmetických taštiček zase zařaďte výrazné rtěnky, experimentujte s paletkami očních stínů, zvýrazněte obočí a vsaďte na rafinované oční linky.

Paletka očních stínů, Naked Heat, Urban Decay, koupíte v síti Sephora, 1520 Kč

Podívejte se do naší galerie na ty nejžhavější kosmetické novinky: