Sportovní vršek, Lindex, 200 Kč

Sportovní vršek, Lindex, 200 Kč Zdroj: archiv firem

Plavky s hlubokým výstřihem, Mango, 899 Kč
Plavky s volánkem a rukávy, Asos.com, cca 900 Kč
Bikinová podprsenka s ažurou, Mango, 899 Kč
Vykrojené kalhotky, Asos.com, cca 350 Kč
Pruhované bikiny se spadlými rukávy, Topshop.com, cca 900 Kč
26
Fotogalerie

Plavky 2017: S hlubokými výstřihy, s rukávy i háčkované!

Konečně jsme se dočkaly! Teploty šplhají strmě nahoru a tropické počasí podle předpovědí potrvá několik dnů. To znamená, že je na čase vyrazit do obchodů a pořídit si nové plavky podle aktuálních trendů. 

Pokračování 2 / 5

Rafinované jednodílné

Už dávno neplatí, že jednodílné plavky nosí ženy, které chtějí co nejvíce ze svého těla schovat a působit nenápadně. Jednodílní plavky jsou dokonce letos ještě populárnější než samotné bikiny. Nejvíce v kurzu jsou ty s hlubokým véčkovým výstřihem, který může sahat klidně až k pupíku. Výstřih bývá často protkaný šňůrkou, která ještě trochu víc popustí uzdu fantazii všem, kteří vás v rafinovaných plavkách uvidí. Alternativou výstřihu můžou být méně provokativní průstřih na boku nebo odhalená záda.

Plavky s hlubokým výstřihem, Mango, 899 Kč
Plavky s hlubokým výstřihem, Mango, 899 Kč | Zdroj: archiv firem

Pokračování 3 / 5

Rozverné rukávy

Světové módní domy přišly na svět s neobvyklými plavkami, které jsou inspirované módními topy a šaty se spadlými rameny. Designéři hravé rukávy uplatnili jak na zmiňovaných jednodílných plavkách, tak také na dvoudílných tankinách i klasických variantách s bikinovými kalhotkami. Na opalování sice nejsou úplně praktické, ale budete v nich vypadat božsky. Navíc takové plavky můžete klidně nosit místo trička.

Plavky s volánkem a rukávy, Asos.com, cca 900 Kč
Plavky s volánkem a rukávy, Asos.com, cca 900 Kč | Zdroj: archiv firem

Pokračování 4 / 5

Nevšední materiály

Návrháři se vyřádili i co se týče materiálů. Zatímco poslední dvě sezóny byly obchody zaplavené neoprenovými plavkami, letos pomyslné žezlo převzaly materiály, které nejsou tak úplně s vodou spjaté. Nebudeme vás napínat, velkým hitem jsou letos především háčkované plavky, ale také sametové nebo krajkové. Když vám vykukují v létě pod oblečením, vypadá to skvěle, stejně jako když se v nich procházíte po prosluněné pláži.

Bikinová podprsenka s ažurou, Mango, 899 Kč
Bikinová podprsenka s ažurou, Mango, 899 Kč | Zdroj: archiv firem

Jak v létě pečovat o plavky, aby co nejdéle vydržely jako nové?

Video placeholde

Pokračování 5 / 5

Návrat let minulých

Ani plavkám se letos nevyhnul nápadný a především velmi populární návrat do dřívějších let, který je teď v módě markantnější než kdy dříve. Jeden z módních symbolů 60. let – vysoké kalhotky – se tak znovu vrací. Spodní díl plavek sahající až k pupíku leccos zamaskuje, takže si ho možná po letech mnoho žen zase zamiluje. Co naopak odhalí úplně všechno, jsou takzvané high leg, tedy odvážně vykrojené kalhoty, které byly absolutním hitem v 90. letech. Odhalí každý ďolíček na kůži, ale zase vám zaručeně opticky prodlouží nohy.

Vykrojené kalhotky, Asos.com, cca 350 Kč
Vykrojené kalhotky, Asos.com, cca 350 Kč | Zdroj: archiv firem