Oranžová je nová béžová: Noste ji jako Francouzky a Dánky

Letošní barevné trendy mají dvě výrazné tendence – ledové pastely a výrazné citrusy neboli žlutou a oranžovou. A v obchodech už můžete začít sklízet první plody z nových kolekcí. Začněme oranžovou, která se jako módní prvek může jevit kontroverzně, ale letos bude zkrátka hodně cool. Nebo spíše hot.

Oranžová. Barva, která nepatří mezi nejoblíbenější v šatníku, se letos vrací v takové míře, v jaké jsme ji naposledy milovali před dvaceti lety– zejména díky pestrým kampaním United Colors of Benetton. Není tedy těžké vypátrat, proč zrovna oranžová a proč letos, jsou za tím zkrátka opět devadesátky.

Oranžová se na podzimních přehlídkách vyskytovala poměrně často a nejen ve formě barevného akcentu, ale klidně pohltila i celý outfit. Návrháři a značky jako Calvin Klein, Marc Jacobs, Tom Ford, Diane von Furstenberg nebo Tibi vyslali jasný signál, že oranžová je barvou tohoto jara a je třeba jí brát vážně.

Zleva: Fenty by Puma, Tibi, Diane von Furstenberg

Ostatně, už loni si ji oblíbily některé skandinávské módní ikony v čele s Jeanette Madsen, jejíž oranžový rolák značky Frame, doplněný o zelené kalhoty z H&M a modré psaníčko JW Anderson dokazují, že i střet tří výrazných barev může vypadat velmi elegantně, pokud zároveň vsadíte na perfektní střihy.

A podobně to vidí i Victoria Beckham, která barevným kouskům ze své vlastní kolekce prošlapávala cestu už loni. Victoria pro změnu tlumí výrazné odstíny neutrálními botami a camel kabátem.

Francouzská módní ikona Jeanne Damas zase dokazuje, že není třeba bát se oranžových šatů, pokud zachováte decentní líčení a přirozený účes. Tyhle jsou značky Dior a Jeanne se kvůli nim vzdala i své oblíbené červené rtěnky, bez které takřka nevychází.

Kreativní ředitelka londýnského magazínu TankCaroline Issa oranžovou přímo zbožňuje. Ráda ji kombinuje s černou, bílou, fialovomodrou a zelenou. K těmto šatům později ještě oblékla kabát z tmavě modrého denimu.

A pokud se oranžové přece jen obáváte, můžete vsadit jen na poutavý akcent v podobě doplňku jako Gigi Hadid ve slunečních brýlích značky Poppy Lissiman.

Ve fotogalerii najdete tipy na hedvábný šátek, brož, kterou si můžete připnout na černé sako, minimalistické tenisky i vyšívanou kabelku.

Pokud stále tápete, jestli oranžovou unosíte, kupte si kvalitní svetr a noste ho s bílou nebo s tmavě modrou. Anebo vsaďte na květinové potisky.

Podívejte se do fotogalerie, jaké oranžové kousky jsme pro vás vybrali.