Oranžová je nová béžová: Noste ji jako Francouzky a Dánky

16. ledna 2018
Gine Margrethe • Foto: Profimedia.cz

Letošní barevné trendy mají dvě výrazné tendence  ledové pastely a výrazné citrusy neboli žlutou a oranžovou. A v obchodech už můžete začít sklízet první plody z nových kolekcí. Začněme oranžovou, která se jako módní prvek může jevit kontroverzně, ale letos bude zkrátka hodně cool. Nebo spíše hot.

Oranžová. Barva, která nepatří mezi nejoblíbenější v šatníku, se letos vrací v takové míře, v jaké jsme ji naposledy milovali před dvaceti lety  zejména díky pestrým kampaním United Colors of Benetton. Není tedy těžké vypátrat, proč zrovna oranžová a proč letos, jsou za tím zkrátka opět devadesátky.

Vintage reklama na United Colors of BenettonVintage reklama na United Colors of BenettonAutor: Pinterest.com

Oranžová se na podzimních přehlídkách vyskytovala poměrně často a nejen ve formě barevného akcentu, ale klidně pohltila i celý outfit. Návrháři a značky jako Calvin Klein, Marc Jacobs, Tom Ford, Diane von Furstenberg nebo Tibi vyslali jasný signál, že oranžová je barvou tohoto jara a je třeba jí brát vážně.

Zleva: Fenty by Puma, Tibi, Diane von FurstenbergZleva: Fenty by Puma, Tibi, Diane von FurstenbergAutor: NYFW

Ostatně, už loni si ji oblíbily některé skandinávské módní ikony v čele s Jeanette Madsen, jejíž oranžový rolák značky Frame, doplněný o zelené kalhoty z H&M a modré psaníčko JW Anderson dokazují, že i střet tří výrazných barev může vypadat velmi elegantně, pokud zároveň vsadíte na perfektní střihy. 

Jeanette MadsenJeanette MadsenAutor: Profimedia.cz

A podobně to vidí i Victoria Beckham, která barevným kouskům ze své vlastní kolekce prošlapávala cestu už loni. Victoria pro změnu tlumí výrazné odstíny neutrálními botami a camel kabátem. 

Victoria BeckhamVictoria BeckhamAutor: Profimedia.cz

Francouzská módní ikona Jeanne Damas zase dokazuje, že není třeba bát se oranžových šatů, pokud zachováte decentní líčení a přirozený účes. Tyhle jsou značky Dior a Jeanne se kvůli nim vzdala i své oblíbené červené rtěnky, bez které takřka nevychází.

Jeanne DamasJeanne DamasAutor: Profimedia.cz

Kreativní ředitelka londýnského magazínu Tank Caroline Issa oranžovou přímo zbožňuje. Ráda ji kombinuje s černou, bílou, fialovomodrou a zelenou. K těmto šatům později ještě oblékla kabát z tmavě modrého denimu. 

Caroline IssaCaroline IssaAutor: Profimedia.cz

A pokud se oranžové přece jen obáváte, můžete vsadit jen na poutavý akcent v podobě doplňku jako Gigi Hadid ve slunečních brýlích značky Poppy Lissiman.

Gigi HadidGigi HadidAutor: Profimedia.cz

Ve fotogalerii najdete tipy na hedvábný šátek, brož, kterou si můžete připnout na černé sako, minimalistické tenisky i vyšívanou kabelku.

Pokud stále tápete, jestli oranžovou unosíte, kupte si kvalitní svetr a noste ho s bílou nebo s tmavě modrou. Anebo vsaďte na květinové potisky

Podívejte se do fotogalerie, jaké oranžové kousky jsme pro vás vybrali.

Fotogalerie

15 fotografií

Jdi na homepageZpět na začátek
1080p 720p 360p
Další příběhy

Horoskopy