Sedmikráskami si můžete dochutit chleba s máslem.

Sedmikráskami si můžete dochutit chleba s máslem. Zdroj: Shutterstock.com

Objevte kouzlo sedmikrásek – osvěží tělo a rozjasní pokožku!

Květy sedmikrásky vypadají jako ty kopretinové, s tím rozdílem, že jsou o něco drobnější. Již od středověku se využívaly k léčbě špatně hojitelných ran. Bíložlutou sedmikrásku najdete vykukovat z trávy nejen u nás ale i po celé Evropě a Severní Americe! Občas je zbarvena mírně do růžové a své čestné místo si díky léčivým a blahodárným účinkům získala hlavně v kosmetice a bylinných sirupech. Jaké jsou konkrétní účinky této rostlinky a kde sehnat kvalitní produkty?

Něžné jarní pohlazení

Sedmikrásky obsahují minerální látky, ovocné kyseliny, antioxidační fluoridy a hydratační polysacharidy. Kombinací všech těchto látek vzniká elixír pro zářivou a zdravou pleť! Výtažek obsažený v kosmetice potom napomáhá zklidnění, rozjasnění a celkovému omlazení pleti. Jak už napovídá sám název této rostlinky s drobnými kvítky, jedná se o něžné pohlazení – ideální pro příchod jara!

..
.. | Zdroj: Manufaktura

Příznivým vlivem sedmikrásky můžeme hýčkat jak obličej, tak vlasy i kůži na celém těle! Vyzkoušejte jarní limitovanou edici Sedmikráska od českého výrobce Manufaktura, která nabízí kosmetiku a doplňky pro malé domácí lázně. Kromě výtažků ze sedmikrásky jsou vybrané produkty navíc obohaceny například o výživné bambucké máslo nebo pečující mandlový olej! Produkty jsou doprovozeny jemnou bezalergenní vůní , která přispívá k celkovému pocitu něžnosti a nevinnosti. Ať už se rozhodnete pro hydratační krém na ruce, šampón a gel 2v1, sirup nebo čaj s lípou a heřmánkem - extrakt ze sedmikrásky Vás osvěží a dodá potřebné látky.

..
.. | Zdroj: Manufaktura

Naše tipy na osvěžující nápoje!

Sedmikrásková limonáda – Smícháme sedmikráskový sirup s perlivou vodou nebo tonikem. Můžeme přidat šťávu z citrónu, natrhané sedmikráskové kvítky a led. Sirup dávkujeme dle vlastní potřeby, doporučujeme vyzkoušet podle chuti.

Sedmikráskový ledový čaj - Podle návodu uvaříme sedmikráskový zelený čaj s lípou a heřmánkem a následně necháme vychladnout. Ochutíme sedmikrásovým sirupem (ideálně v poměru 1:10), přidáme citrónovou šťávu a promícháme. Pro větší osvěžení můžeme přidat led a opět kvítky naší oblíbené sedmikrásky.

Více formací o produktech se sedmikráskou najdete ZDE.

....
.... | Zdroj: Manufaktura