Návrat manšestru: Materiálu, který mají v šatníku všechny milovnice francouzského stylu

19. ledna 2018 • 06:00
• Foto: Profimedia.cz

Comeback manšestru nebyl tak velkolepý jako návrat sametu. Vlastně ho samet docela převálcoval, a tak se manšestr mohl proplížit do šatníku módních ikon i do obchodů takřka nepozorovaně. Jenže on si pozornost zaslouží! Je totiž skvělým oživením zimního šatníku, který vlivem chladného počasí trpí jednotvárností.

Manšestr je skvělý v mnoha ohledech. Je to dostatečně silný materiál, což se v tomto období hodí, a tak není divu, že se objevoval už na přehlídkách pro podzim a zimu 2017  nejčastěji v podobě sukní, kalhotových kostýmů a zateplených bundiček a v barvách okrově hnědé, starorůžové, ale klidně i sytě modré nebo červené.

Zleva: Mulberry, Nina Ricci, Marc Jacobs Zleva: Mulberry, Nina Ricci, Marc Jacobs Autor: Profimedia.cz

Kromě toho ho stále vnímáme jako vintage materiál, který si nejčastěji spojujeme se sedmdesátými léty a nadčasovým stylem Jane Birkin, z něhož hojně čerpají i současné módní ikony jako Francouzky Jeanne Damas, Camille Rowe a Camille Charrière anebo Dánky Jeanette Madsen a Emili Sindlev.

Jeanne Damas v manšestrovém saku Nina Ricci Jeanne Damas v manšestrovém saku Nina Ricci Autor: Profimedia.cz
Herečka a modelka Camille Rowe (listopad 2017) Herečka a modelka Camille Rowe (listopad 2017) Autor: Profimedia.cz
Jeanette Madsen (vpravo) na podzim v Paříži Jeanette Madsen (vpravo) na podzim v Paříži Autor: Profimedia.cz

Osobně si pak manšestr samozřejmě pamatujeme z devadesátek, kdy byl naposledy masovou záležitostí. Těžko říct, jestli opět zažije takovou velkou vlnu popularity, na jaře ho nejspíš opět vytlačí jiné trendy. Každopádně věříme, že zůstane nadčasovou výbavou každé French chic girl. A že pořídit si třeba manšestrovou sukni nebo sako (a ideálně k němu i kalhoty) nebude díky tomu žádné faux pas. Ani v roce 2018.

Podívejte se, jaké kousky jsme pro vás vybrali z online obchodů. A neváhejte, mizí opravdu rychle! 

Fotogalerie

10 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy