Sarah Mower, módní kritička pro US Vogue

Sarah Mower, módní kritička pro US Vogue Zdroj: profimedia.cz

Tereza Porybná, České kulturní centrum
International Fashion Showcase 2017 ahead of London Fashion Week
3
Fotogalerie

Na londýnském Fashion Weeku slavili úspěch i čeští návrháři

Česká republika se díky Českému centru Londýn účastnila již počtvrté prestižní mezinárodní přehlídky International Fashion Showcase (IFS), která se každoročně koná v rámci londýnského Fashion Weeku. Studenti pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové (UMPRUM) ukázali svou práci a získali zvláštní ocenění poroty za mimořádnou celkovou prezentaci.

Společně s Čechy se letos akce účastnilo i dalších 26 zemí. V tak velké konkurenci odbornou porotu v čele s módní kritičkou Sarah Mower, která píše i pro US Vogue, zaujala zejména čistotu stylu celkové výstavy reprezentantů České republiky.

Sarah Mower, módní kritička pro US Vogue
Sarah Mower, módní kritička pro US Vogue | Zdroj: profimedia.cz

Tým českých talentů, složený z návrhářů a talentovaných designérů – Michaely Čapkové, Filipa Hiekeho, Terezy Rosálie Kladošové, Terezy Ledvinové a Kateřiny – představil výstavu s názvem There Is Only You, kterou pořádá České centrum v Londýně spolu s UMPRUM.

Tereza Porybná, ředitelka Českého centra Londýn a Pavel Ivančic, kurátor výstavy a vedoucí ateliéru módní tvorby na UMPRUM podporují jedinečný designerský styl návrhářů a jsou hrdí na to, že se podařilo získat dvě nominace v tak velké mezinárodní konkurenci.