Party boty letošního léta přidávají centimetry i sebevědomí. Kde je koupíte?

1 min čtení

1 min čtení

Rozjetá letní sezóna potvrzuje: nejvíc trendy boty na party letošního roku jsou střevíce na platformě. Cestu jim vyšlapaly luxusní modely módních domů Valentino a Versace. Kde koupíte dostupnější, ale stále krásné varianty?

Už na počátku roku jich byl plný celý Instagram. Lakované platformy Valentino a krátce nato i saténový model Medusa od Versace opanovaly módní feed coby příští velký hit. Tehdy vskutku příští, protože před půl rokem ještě veškeré party plány komplikovala pandemie. O pár měsíců později konečně nadešel jejich čas. Společně s trendem minisukní přinesly výrazné platformy vzpomínky na devadesátá léta a kapelu Spice Girls, jejíž členky prosluly právě tučnými podrážkami, které byly mimo jiné dobovým vyjádřením girl power.

TIP NA VIDEO: Nejvíc trendy boty roku 2022

Letošní trend sází na méně drsný styl – je spíše projevem explicitního a posíleného pojetí ženství, které v popkultuře reprezentuje třeba panenka Barbie. V poslední době se o něm hovoří také v souvislosti s návratem novodobých bimbos: žen, které s gustem oblékají růžovou, minisukně i podpatky a přitom se snaží strhnout stereotypní nálepku nultých let, a sice že prvoplánově sexy = hloupá.

Loading

Ale každý si z tohoto stylu oblékání může vzít jen jeho část. Pro představu: boty Valentino a Versace mají podpatek shodně vysoký 15,5 centimetru, platforma měří 5,5 centimetru, respektive 6 centimetrů u modelu Medusa. V kolekcích dostupnějších módních značek se však objevují i střídmější verze s platformou vysokou třeba jen tři centimetry. Takové střevíce se skvěle hodí k midi šatům, perfektně doplní široké kalhoty nebo kalhotový kostým a na svatební party je ocení i nevěsty.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading