Na pláži sebevědomější? Pořiďte si krásný kaftan nebo šaty přes plavky

Plavková sezona se blíží a v mnoha z nás vyvolává obavy. Ty ale můžete klidně pustit k vodě, když si pořídíte krásný kaftan.

Ještě než se v roce 2000 ukázala na Grammy v kaftanových šatech Versace Jennifer Lopez, byla královnou kaftanu... herečka Elizabeth Taylor. Kaftany se totiž staly obrovským hitem na přelomu 60. a 70. let, kdy se konfekční i couture móda začaly inspirovat stylem hnutí hippies. Květinové děti byly okouzleny cestováním a různými etnickými zdroji, často si pak ze svých cest přivážely i oblečení jako například různě vyšívané vesty, dželaby nebo právě kaftany.

Tip na video: Jak zakomponovat plavky do běžného outfitu?

V módní kousky je pak ve svých dílnách proměňovali návrháři jako Emilio Pucci, Zandra Rhodes nebo Bill Gibb, kteří na šifon a hedvábí tiskli tehdy populární psychedelické, geometrické nebo (z dnešního pohledu) retro květinové vzory nebo dodnes velmi oblíbený kašmírový vzor.

Loading

Současné kaftany si zpravidla spojujeme s letní sezonou a vnímáme je jako oděv přes plavky. Je ideální pro nastolení dovolenkové romantiky, ale i ryze praktický – pro pohyb v rámci resortu nebo z pláže na hotel. V neposlední řadě ho využijete při focení, zvláště pokud vsadíte na nějaké výrazné barvy či vzory. Jestli na vás kaftany působí moc opulentně, pak samozřejmě k vodě postačí jednoduché a univerzální letní šaty. I ty najdete v následující fotogalerii.

Fotogalerie: Kde koupíte stylový kaftan nebo jednoduché šaty přes plavky?