Na pláži sebevědomější? Pořiďte si krásný kaftan nebo šaty přes plavky

13. června 2021 • 06:00
Módní influencerka Janka Polliani • Foto: Profimedia.cz

Plavková sezona se blíží a v mnoha z nás vyvolává obavy. Ty ale můžete klidně pustit k vodě, když si pořídíte krásný kaftan.

Ještě než se v roce 2000 ukázala na Grammy v kaftanových šatech Versace Jennifer Lopez, byla královnou kaftanu... herečka Elizabeth Taylor. Kaftany se totiž staly obrovským hitem na přelomu 60. a 70. let, kdy se konfekční i couture móda začaly inspirovat stylem hnutí hippies. Květinové děti byly okouzleny cestováním a různými etnickými zdroji, často si pak ze svých cest přivážely i oblečení jako například různě vyšívané vesty, dželaby nebo právě kaftany.

Tip na video: Jak zakomponovat plavky do běžného outfitu?
Jak nosit plavky v běžném outfitu VIDEO Martin Mol

 

V módní kousky je pak ve svých dílnách proměňovali návrháři jako Emilio Pucci, Zandra Rhodes nebo Bill Gibb, kteří na šifon a hedvábí tiskli tehdy populární psychedelické, geometrické nebo (z dnešního pohledu) retro květinové vzory nebo dodnes velmi oblíbený kašmírový vzor.

Elizabeth Taylor v roce 1970 Elizabeth Taylor v roce 1970 Autor: Profimedia.cz

Současné kaftany si zpravidla spojujeme s letní sezonou a vnímáme je jako oděv přes plavky. Je ideální pro nastolení dovolenkové romantiky, ale i ryze praktický – pro pohyb v rámci resortu nebo z pláže na hotel. V neposlední řadě ho využijete při focení, zvláště pokud vsadíte na nějaké výrazné barvy či vzory. Jestli na vás kaftany působí moc opulentně, pak samozřejmě k vodě postačí jednoduché a univerzální letní šaty. I ty najdete v následující fotogalerii.

Fotogalerie: Kde koupíte stylový kaftan nebo jednoduché šaty přes plavky?

Fotogalerie

45 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy