British Fashion Awards 2019: Jak to slušelo Julii Roberts, Naomi Campbell nebo Rihanně?

Každoročně se v londýnské Royal Albert Hall sejdou ty největší hvězdy světové módní scény. Nechybí přední návrháři, nejpopulárnější modelky ani hudební a filmové star. Kdo letos předvedl na červeném koberci úchvatnou róbu a kdo šlápl vedle?

British Fashion Awards se vůbec poprvé konaly přesně před třiceti lety. Největší hvězdou prvního ročníku byla tehdy princezna Diana, která oslnila všechny přítomné ve sněhobílých šatech Catherine Walker. Během pár let si tyto ceny vybudovaly prestiž a jméno po celém světě. K nejvýznamnějším kategoriím patří Designér roku a Designér doplňků roku. Letos obě ceny získal Daniel Lee pro Bottega Veneta.

Od roku 2001 se také vyhlašuje Modelka roku. Vůbec první ocenění v této kategorii získala legendární Kate Moss. Letošní vítězkou se stala devatenáctiletá súdánská modelka Adut Akech.

Adut Akech v šatech Valentino

Cenu za Módní ikonu si odnesla Naomi Campbell, značkou roku se stala Bottega Veneta a speciální cenu za celoživotní přínosy módě převzal Giorgio Armani.

Ani letos rozhodně nebyla nouze o známé tváře. Z řad celebrit si nenechala slavnostní udílení cen ujít například zpěvačky Rihanna či Rita Ora, módní ikony Alexa Chung a Chiara Ferragni a především herečky Julia Roberts a Cate Blanchett, které dorazily ruku v ruce se samotným Giorgio Armanim, kterému na závěr večera také předaly cenu.

Podívejte se do galerie, jak to slušelo slavných ženám: