Mikrotrend, který nás baví: Pruhy ve vintage sportovním stylu

Pruhy jsou nesmrtelné a můžeme je nosit stále dokola. To však neznamená, že jsou neměnné. Tričko s bretonskými proužky stále samozřejmě patří ke klasikám, které nikdy nevyhodíme z šatníku, nicméně trendy velí posunout se trochu dál. Respektive vrátit se do minulosti. Aktuálně totiž jedou na retro vlně sedmdesátých let.

Pořádná dávka nostalgie ovládla módu už loni, kdy vzrostla poptávka po sportovní módě devadesátých let a značkách jako Kappa nebo Fila (dík za to patří také vlivnému moskevskému designérovi Gošovi Rubčinskému, který se inspiruje stylem ruských skejťáků v 90. letech).

Do toho se přidaly kalhoty s lampasy, které donedávna nabízely snad všechny oblíbené značky od Gucci až po Zaru. Sportovní pruhy s vintage nádechem se nyní přesouvají také na topy – svetry, kardigany a mikiny, kde buď suplují lampasy na rukávech, anebo slouží jako kontrastní lemy (populární jsou také u výstřihů do V).

I tento styl nejspíš vrátil do hry Alessandro Michele, návrhář módního domu Gucci, který ho systematicky prosazuje už od roku 2015. K němu se přidala newyorská návrhářka Tory Burch, jež celou svou kolekci Tory Burch Sport pro rok 2017 ladila do retro sedmdesátek. A pozadu nezůstal ani Tommy Hilfiger, který má modro-bílo-červenou trikoloru přímo v logu a už druhým rokem na ní staví svou úspěšnou spolupráci s Gigi Hadid.

Nyní si tyto vintage pruhy proklestily cestu z přehlídek a kampaní i do obchodů. Podívejte se do fotogalerie, které kousky jsme pro vás vybrali.