..

.. Zdroj: Ryor

Návrat k přírodě - trendy v kosmetice letošního podzimu

Inspirace přírodou je letošní podzim patrná nejen v módních kolekcích, ale především v líčení a kosmetice. Ty nejúčinnější látky, díky kterým bude vaše pleť krásná a vyhlazená jako po týdenním spánku, se totiž nacházejí v přírodě kolem nás. Jaké to jsou?

Omlazení kožních buněk díky Sněžné řase

Je to jednobuněčná řasa, které se daří pod sněhem. Roste v Alpách a polárních oblastech, kde je vystavena extrémně nízkým teplotám, nadměrnému UV záření, malému množství živin a způsobuje charakteristické červené zbarvení sněhu. Jiné rostliny při nižších teplotách zahynou nebo utlumují metabolickou aktivitu. Červené řasy začnou produkovat více karotenoidů (červená látka), aby byly chráněny před UV zářením. Na jaře se řasa probudí, začne produkovat chlorofyl (zelená látka), začne opět absorbovat světlo a přemění ho na energii.

A jaké účinky má v kosmetice? Lehce zesvětluje pigmentové skvrny a zesiluje kožní bariéru. Kůže je již po 14 dnech lépe hydratovaná a hladší po 28 dnech používání. Velmi dobře také stimuluje „Klotho“ tzv. gen dlouhověkosti.

Nikoho tedy asi nepřekvapí, že letos získala ocenění za nejlepší aktivní látku v kosmetice.

..
.. | Zdroj: Ryor

Mech – mechové buňky

Mech asi všichni známe, věděli jste ale, že mech patří mezi první pozemské rostliny, které jsou velmi odolné vůči měnícímu se prostředí? Má omlazující účinek, chrání pleť proti klimatickým změnám a posiluje kožní bariéru. Navíc zabraňuje ztrátě vody a zlepšuje hydrataci. Již ve dvou týdnech se zlepší bariérová funkce pokožky a po měsíci se zjemní vrásky. Zároveň je to také „antistress“ pro pleť, podporuje odolnost vůči mrazům a znečištěnému vzduchu.

Protizánětlivá Magnólie

Extrakt z kůry magnólie obsahuje dvě protizánětlivé látky magnolol a honokio. Vzácný extrakt dokonale chrání pleť proti zánětu a redukuje začervenání. Neutralizuje faktory stárnutí, zmenšuje vrásky kolem očí a zlepšuje hydrataci pleti.

..
.. | Zdroj: Ryor

Maximální péče pro vaši pleť po 24 hodin

Toužíte po krásné a zářivé pleti po celý den? Vyzkoušejte denní a noční péči v nové řadě Every Day od Ryoru. Superaktivní přírodní látky vám zajistí dokonalou péči, ochranu a hydrataci po celých 24 hodin.