Inspirujte se: Outfit, který nosí slavné ženy, když chtějí být sexy & mít respekt!

Výčet žen, které v něm zazářily, by byl dlouhý, ale jen namátkou z poslední doby: Katie Holmes, Sienna Miller, Margot Robbie... Pravidelně se k němu vrací i Victoria Beckham a Blake Lively už prakticky nenosí nic jiného (pokud zrovna není těhotná). Možná nastal čas zařadit ho i do svého šatníku. Řeč je o kalhotovém kostýmu. 

Psal se rok 1966, kdy mladý návrhář Yves Saint Laurent představil v kolekci haute couture Le Smoking – kalhotový kostým navržený výhradně pro ženy, který plně nahrazoval velkou večerní. Ještě tentýž rok představil i jeho dostupnější verzi. O rok později vznikla variace s úzkým proužkem inspirovaná Marlene Dietrich a za další rok, v roce 1968, kultovní safari oblek, který byl inspirován pobytem Saint Laurenta v Africe.

Le Smoking se do historie módy zapsal podobně jako malé černé od Coco Chanel – jde svým způsobem o módní prototyp, vzor, který nikdy nevychází z módy, jen se neustále různě obměňuje. A poskytuje skvělou inspiraci, když třímáte pozvánku, jež vyžaduje semi formal dress code, a přemýšlíte, co na sebe a čím překvapit. Jisté je jedno, pokud seženete dobře padnoucí kalhotový kostým, pak v podstatě nemůžete šlápnout vedle. I doplňky totiž mohou zůstat jednoduché, v barvě či v základních odstínech. Inspirujte se u hereček, které takto v poslední době zazářily.

Kde právě teď koupíte stylový kalhotový kostým? Podívejte se do fotogalerie.