Ani hubená, ani tlustá: Na Instagramu začíná být populární mid-size inspirace

I když ve světě módy probíhá v posledních letech hnutí za větší diverzitu, díky němuž běžně vídáme v kampaních nebo na Instagramu plus-size modelky či influencerky, na jedno se pořád trochu zapomíná. Co ženy, které mají prostě normální postavu?

Schválně. Jakou postavu nejčastěji mají ženy kolem vás třeba v práci? A jakou postavu mají influencerky, které sledujete na Instagramu? Je v tom rozdíl? Přesně tohle štvalo i mladou ženu jménem Anushka Moore. Sama má britskou velikost 14, což u nás odpovídá číslu 42. Ačkoli by ji někdo mohl označit jako plus-size blogerku, ona sama se tak necítí. Proto na Instagramu založila platformu Midsize Collective, kde sdružuje influencerky s britskou velikostí 10 až 18.

To je totiž přesně to, co jí chybělo – na Instagramu je nepřeberné množství módních influencerek, které jsou jednoduše hubené. A pak není nouze ani o plus-size blogerky, které dokazují, že i silnější holka může vypadat skvěle. Anushka Moore na svém profilu zveřejňuje outfity žen, které jsou spíš někde mezi. „Chci, aby se ženy cítily ve svém těle lépe a svůj online čas si užívaly – ne aby se kvůli tomu, co vidí na Instagramu, cítily špatně a nedostatečně,“ řekla Anushka pro magazín Who What Wear.

Její slova o přehlížené velikosti potvrzuje i britská modelka Charli Howard. Má totiž velikost 10 až 12, což je podle ní pro shánění práce ta nejhorší možná. „Na normálních castinzích si připadám hrozně velká. Když ale přijdu na plus-size casting, měří si mě, co tam vlastně pohledávám,“ svěřila se The Daily Telegraph.

Není divu, že spousta modelek nebo influencerek tomuto tlaku podlehne a raději zhubne na velikost 8 (36). Charli se setkala i s tím, že na castingu pro plus-size modelky si holky doplňují tvary vycpávkami. „Chtěla bych být modelkou své vlastní velikosti. Módní průmysl by se za nás měl postavit, namísto aby se nás snažil natlačit do dvou jiných extrémních kategorií.“

Je pravdou, že platforma Midsize Collective má poměrně velkorysé rozpětí. Řada žen se v této inspiraci najde, ale pokud máte velikost 38 až 40 (britskou 10 až 12), pak vám tato inspirace bude připadat pořád docela plus-size. Na druhou stranu to přeskupení škatulek z PLUS na MID je vlastně skvělé. Protožejestli je na Instagramu nebo celkově v módním odvětví nějaká velikost přehlížená, pak je to ta průměrná, normální. A teď má konečně svoji škatuli, na níž by časem mohly slyšet i módní značky. Doufejme, je nás přeci jen celkem dost!

Inspirativní mid-size outfity najdete ve fotogalerii.