Legendární modelka Veruschka opět fotí kampaň. A je cool i v 78 letech! | Ženy.cz
 


Legendární modelka Veruschka opět fotí kampaň. A je cool i v 78 letech!

10. června 2017 • 06:00
Veruschka v kampani Acne Studios Resort 2018 • Foto: Archiv značky

Vzpomínáte si na film Michelangela Antonioniho Zvětšenina, kde módní fotograf v podání Davida Hemmingse poněkud necitlivě instruuje vysokou a štíhlou modelku Veruschku von Lehndorff? Sice šlo jen o pětiminutovou scénu, ale její výrazná tvář svou stopu v paměti diváků zanechala. A teď se opět vrací  v sedmdesáti osmi letech a v kampani pro Acne Studios.

Švédská značka si Veruschku vybrala pro svou kolekci Resort 2018. Tento typ mezisezónní ready-to-wear kolekce je čím dál populárnější, a tak se značky a designéři předhánějí v originalitě. Jenže zatímco většina z nich se snaží přijít s novými a neokoukanými tvářemi, v Acne Studios si řekli, že na to půjdou z druhé strany – a nafotili kampaň s legendou 60. a 70. let.

Veruschka von Lehndorff, jak jméno napovídá, pochází z rodiny německých aristokratů. Když jí bylo pět, byl její otec popraven kvůli plánování atentátu na Adolfa Hitlera a celá její rodina skončila v koncentračních táborech. Po skončení války z nich byli prakticky bezdomovci.

Veruschka studovala umění v Hamburku a ve dvaceti se rozhodla odjet do Florencie, kde ji objevil svět modelingu. Poté už to šlo ráz na ráz: Paříž, New York, titulky magazínu Vogue, titulka časopisu Life, spolupráce s věhlasnými fotografy Richardem Avedonem, Irvingem Pennem či Helmutem Newtonem.3486399:gallery:true:true

Z módního průmyslu se Veruschka stáhla v roce 1975, kdy se nepohodla s tehdejší šéfredaktorkou Vogue Grace Mirabellou. V posledních letech se sem tam objevila na molu (například na letošním berlínském fashion weeku).

Nyní se však vrátila i před objektiv. Pro novou kampaň Acne Studios oblékla zkrácenou verzi denimové bundy, oversize mikinu s kapucí, široké kožené kalhoty, ale i legíny. A vypadá cool stejně jako před 50 lety.

Podívejte se do galerie:

Fotogalerie

6 fotografií

Podívejte se na Veruschky 5 minut slávy v legendárním filmu Zvětšenina:
Ukázka z filmu Zvětšenina VIDEO Youtube.com

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy