Krém mládí proti vráskám: Proč ho používat ve dvaceti, třiceti i čtyřiceti?

Kosmetika Sothys přišla letos s novinkou: krémem mládí. Ten obsahuje lipidy a výtažky z šafránu, které mají pomáhat pleti k regeneraci a zpomalovat její stárnutí. A tak jsme byly v redakci zvědavé a jelikož jsme tak hezky věkově rozprostřené, rozhodly jsme se krém otestovat. Jak působí na pleť ve dvaceti, třiceti a čtyřiceti?

Editorka Ženy.cz, 42 let, citlivá pleť se sklony k zarudnutí

Co se týče krémů na obličej, jsem velmi konzervativní, obzvlášť u těch, které slibují různé efekty v podobně vyhlazování, omlazování a podobně. Moje pleť na ně často reaguje bouřlivě a já skončím u mandlového oleje a bílé zinkové pasty. Se Sothys jsem začínala tedy pomalu, nejdřív jen ošetřením očních partií. Kosmetika nedráždila, voněla, oční okolí bylo po celé kúře pevnější a jasnější, a tak jsem se pustila do testování krému.

Také ten voněl nádherně, navíc se jednoduše nanášel a pleť ho bez protestů vstřebala. A tak jsem mazala ráno, mazala jsem večer a občas ještě přidala sérum na detoxikaci pleti. Výsledek byl parádní: Pleť zklidněná a vrásky jsem ráno při pohledu do zrcadla vnímala mnohem méně dramatičtěji. Asi nejpřesnější charakteristika byla, že jsem nevypadala tak unaveně. A protože krému stačilo nanést docela málo, vydržel déle, než jsem předpokládala, u mne přes dva měsíce. A jedna z výhod života po čtyřicítce je, že přichází pocit, že teď máte na takové věci přeci nárok! Anebo jsou tu Vánoce, takže: Milý Ježíšku...

Redaktorka Ženy.cz Andrea, 26 let, sušší pleť a drobné vrásky

Možná vás jako první napadne, proč si proboha holka před třicítkou matlá krém proti vráskám. Abych to uvedla na pravou míru. Tento krém v první řadě prodlužuje mládí pleti, takže se může začít používat i mnohem dříve než ve 26 letech. Kromě toho vyhlazuje jemné vrásky a linky, které se mi už teď objevují na čele, kolem očí nebo kolem úst. A do třetice chrání pleť před nepříznivými vlivy, což je pro mě ve finále asi nejdůležitější. A teď k samotnému používání krému. Na první pohled jsem si zamilovala jednoduchý, ale přesto luxusní design. V balení najdete také malou plastovou lžičku, pomocí které si krém naberete, takže do něj nemusíte sahat rukama. To je pro mě opravdu velké plus. Naprosto spokojená jsem i s jemnou lehce gelovou konzistencí a jemnou nevtíravou vůní citrusů a květin. Zatím ho používám zhruba dva měsíce, takže nelze s jistotou říct, že jsou mé drobné vrásky méně viditelné, ale rozhodně jsem si jistá tím, že mám mnohem pružnější a svěžejší pleť. A za to mi ty tři minuty, které mi to ráno a večer zabere, rozhodně stojí!

Redaktorka Ivona, 34 let, smíšená pleť se sklonem k zarudnutí

Krém proti vráskám jsem na své poličce dlouho neměla, řešila jsem totiž palčivější problémy jako pupínky nebo suchou pleť na tvářích. Nakonec jsem svůj denní hydratační krém vyměnila za pečující olej a myslela si, že se k tradičnímu krému dlouho nevrátím. Krém od Sothys ale možná tohle moje přesvědčení změní.

Když jsem ho začínala používat, měla jsem pochybnosti. Příliš se mi nelíbila vůně krému, konzistence mi připadala poněkud hutná. Názor jsem ale po pár týdnech používání změnila. Krém se totiž příjemně vstřebává, zanechává ideální film pro to, abyste ráno mohla pohodlně nanést make-up. Přes noc pro změnu dostatečně hydratuje, takže se ráno budíte s jemnou, sjednocenou a dá se říct i vyhlazenou pletí. A nakonec mě přesvědčila i vůně, která na rozdíl od olejů neirituje mého manžela a dceru, což je pochopitelně velké plus. Podtrženo, sečteno: I když jsem krém plánovala přenechat kolegyni, až ho otestuju, nakonec si ho s vděčností nechám. Pleťového oleje se také nevzdám, nyní ho používám jako sérum před krémem a připadá mi to jako dokonalé "combo".